Корисні посилання

Міністерство освіти і науки України

Чернівецький обласний інститут післядипломної педагогічної освіти

Департамент освіти і науки, молоді та спорту Чернівецької обласної державної адміністрації

Інформаційна система управління освіти Чернівецької області

Путила туристична

Путильська районна державна адміністрація

Путильська районна організація профспілки працівників освіти

Районний методичний кабінет

Путильський РЦДЮТ

«Педрада» портал освітян України

Сайт вчителів інформатики Путильщини

Сайт вчителів математики Путильщини

Ресурси дистанційного навчання:

10minschool

Сайти ЗНЗ району:

Путильська ЗОШ І-ІІІ ступенів

Путильська гімназія

Селятинська ЗОШ-інтернат І-ІІІ ступенів

Селятинська ЗОШ I-III ступенів

Самаківська ЗОШ I-III ступенів

Шепітська ЗОШ I-III ступенів

Яблуницька ЗОШ І-ІІ ступенів

Киселицька ЗОШ I-III ступенів

Підзахаричівський НВК

Мариничівський НВК

Русківський НВК

Фошківський НВК

Плосківська ЗОШ I-III ступенів

Розтоківська ЗОШ I-III ступенів

Дихтинецька ЗОШ I-III ступенів

Усть-Путильська ЗОШ I-II ступенів

Конятинська ЗОШ I-III ступенів

Сергіївська ЗОШ I-III ступенів

Довгопільська ЗОШ І-ІІІ ступенів

Замогильна ЗОШ І-ІІ ступенів

Сайти ДНЗ району:

Селятинський ДНЗ

Яблуницький ДНЗ

Киселицький ДНЗ

Конятинський ДНЗ

Путильський ДНЗ

Усть-Путильський ДНЗ

Плосківський ДНЗ

Довгопільський ДНЗ

Сергіївський ДНЗ

Розтоківський ДНЗ

Дихтинецький ДНЗ

ІСУО

 

 

 

КУРС:Дошкілля

Реєстрація на чергу в ДНЗ

Випускникам

Команда сайту

Адміністратор:

Попюк Петро Михайлович

Пошта:

putvos@ukr.net

Статистика

Користувачі : 24956
Зміст : 2458
Переглянути хіти змісту : 2681216


Про організацію роботи закладів освіти у 2020/2021 навчальному році на період карантину у зв’язку з поширенням коронавірусної хвороби (COVID-19) PDF Друк e-mail
Написав Administrator   
П'ятниця, 28 серпня 2020, 14:56

Н А К А З

28.08.2020 смт Путила №75

 

Про організацію роботи закладів освіти

у 2020/2021 навчальному році на період

карантину у зв’язку з поширенням

коронавірусної хвороби (COVID-19)

Відповідно до законів України «Про освіту», «Про забезпечення санітарного та епідемічного благополуччя населення», постанови Кабінету Міністрів України від 22.07.2020 №641 «Про встановлення карантину та запровадження посилених протиепідемічних заходів на території із значним поширенням гострої респіраторної хвороби COVID9», постанови Головного державного санітарного лікаря України від 22.08.2020 №50 «Про затвердження протиепідемічних заходів у закладах освіти на період карантину у зв’язку з поширенням коронавірусної хвороби (COVID-19)», протокольних рішень Державної комісії техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій від 19.08.2020 №23 та від 20.08.2020 №24 «Про встановлення рівнів епідемічної небезпеки поширення COVID-19», протокольного рішення позачергового засідання Державної комісії техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій від 27.08.2020 №26, рішення позачергового засідання обласної комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій від 21.08.2020 №42, на виконання наказу Департаменту освіти і науки Чернівецької облдержадміністрації від 28.08.2020 №249  «Про організацію роботи закладів освіти у 2020/2021 навчальному році на період карантину у зв’язку з поширенням корона вірусної хвороби (COVID-19)» та з метою збереження життя та здоров’я учасників освітнього процесу

 

НАКАЗУЮ:

1. Розпочати освітній процес у закладах освіти, з 1 вересня 2020 року, залежно від епідемічної ситуації в регіоні та з врахуванням встановленого «помаранчевого» рівня епідемічної небезпеки поширення COVID-19 відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 22.07.2020 №641 «Про встановлення карантину та запровадження посилених протиепідемічних заходів на території із значним поширенням гострої респіраторної хвороби COVID-19».

 

2. Забезпечити виконання протокольних рішень Державної комісії техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій від 19.08.2020 №23 та від 20.08.2020 №24 «Про встановлення рівнів епідемічної небезпеки поширення COVID-19», протокольного рішення позачергового засідання Державної комісії техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій від 27.08.2020 №26 та рішення позачергового засідання обласної комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій від 21.08.2020 №42, до прийняття відповідного рішення Державною комісією техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій.

 

3. Розпочати освітній процес у закладах освіти району з 1 вересня 2020 року за очною формою навчання.

 

4. Покласти відповідальність за виконання вимог протиепідемічних заходів на керівника закладу освіти.

 

5. Здійснювати щоденний контроль за діяльністю закладів освіти у період карантину.

 

6. Керівникам закладів освіти району:

6.1. Прийняти рішення педагогічної ради щодо особливостей організації освітнього процесу у закладі освіти в умовах «помаранчевого» рівня епідемічної небезпеки з урахуванням вимог протиепідемічних заходів у закладах освіти в період карантину в зв’язку з поширенням коронавірусної хвороби (COVID-19), затверджених постановою Головного державного санітарного лікаря України від 22 серпня 2020 року №50, до 01.09.2020.

6.2. Призначити відповідальну особу, яка здійснюватиме щоденний контроль за виконання заходів, передбачених пунктом 6 цього наказу.

6.3. Провести роз’яснювальну роботу з персоналом та здобувачами освіти щодо індивідуальних заходів профілактики та реагування на виявлення симптомів коронавірусної хвороби (COVID-19) серед персоналу або здобувачів освіти.

6.4. Розробити алгоритм дій на випадок надзвичайної ситуації, пов’язаною з реєстрацією випадків захворювання на коронавірусну хворобу (COVID-19) серед здобувачів освіти та працівників закладу освіти.

6.5. Провести інструктаж для працівників щодо запобігання поширенню коронавірусної інфекції (COVID-19), дотримання правил респіраторної гігієни та протиепідемічних заходів.

6.6. Здійснювати допуск до роботи персоналу закладу освіти за умови використання засобів індивідуального захисту (респіратора, захисного щитка або маски, в тому числі виготовленої самостійно), після проведення термометрії безконтактним термометром.

6.7. Заборонити допуск до роботи співробітників з підвищеною температурою тіла понад 37,2 °С або з ознаками гострого респіраторного захворювання.

6.8. Забезпечити працівників засобами індивідуального захисту із розрахунку 1 (одна) захисна маска на 3 (три) години роботи на 5 (п’ять) робочих днів та дезінфікуючих засобів і організувати контроль за їх використанням.

6.9. Провести навчання працівників щодо одягання, використання, зняття засобів індивідуального захисту, їх утилізації, контроль за виконанням цих вимог.

6.10. Забезпечити необхідні умови для дотримання працівниками правил особистої гігієни (рукомийники, мило рідке, паперові рушники (або електросушарки для рук), антисептичні засоби для обробки рук тощо).

6.11. Обмежити проведення масових заходів (нарад, зборів тощо) в закритих приміщеннях (окрім заходів, необхідних для забезпечення функціонування закладів освіти – проведення педагогічних рад, конференцій трудового колективу тощо).

6.12. Забезпечити медичні пункти закладу необхідними засобами та обладнанням (безконтактними термометрами, дезінфекційними, в тому числі антисептичними засобами для обробки рук, засобами особистої гігієни та індивідуального захисту).

6.13. Розмістити інформацію (плакати/банери) про необхідність дотримання респіраторної гігієни та етикету кашлю.

6.14. Забезпечити організацію централізованого збору використаних засобів індивідуального захисту, паперових серветок в окремі контейнери (урни) з кришками та поліетиленовими пакетами, з подальшою утилізацією згідно з укладеними угодами на вивіз твердих побутових відходів.

6.15. Розробити маршрути руху здобувачів освіти, задіяти всі можливі входи в приміщення закладу.

6.16.         Скласти графік, за яким відбувається допуск здобувачів освіти до закладу, таким чином, щоб запобігати утворенню скупчення учасників освітнього процесу.

6.17.  Заборонити допуск до закладу освіти батьків або супроводжуючих осіб, крім осіб, які супроводжують осіб з інвалідністю.

6.18.  Проводити опитування учасників освітнього процесу перед початком занять щодо їх самопочуття та наявності симптомів респіраторної хвороби.

6.19. Вжити заходів щодо ізоляції  здобувачів освіти в спеціально відведеному приміщенні закладу, у випадку  виявлення ознак гострої респіраторної хвороби, інформування батьків (інших законних представників) та приймати узгоджене рішення щодо направлення до закладу охорони здоров’я.

6.20.         Не допускати до закладів освіти осіб, без наявності захисної маски або респіратора, окрім учнів 1-4 класів.

6.21.         Зобов’язати учасників освітнього процесу носити маску або респіратор під час пересування у приміщеннях закладу освіти, окрім учнів 1-4 класів.

6.22.         Рекомендувати педагогам  в процесі викладання навчальної дисципліни  використовувати захисні щитки.

6.23.  Організувати місця для обробки рук антисептичними засобами на вході до всіх приміщень закладу, позначивши яскравими вказівниками про правила та необхідність дезінфекції рук (банером, наклейкою тощо).

6.24. Забезпечити організацію мінімального пересування здобувачів освіти між навчальними кабінетами, зокрема шляхом проведення занять упродовж дня для одного і того ж класу (групи) в одному  і тому ж кабінеті, застосовувати модульний підхід до організації вивчення дисциплін тощо.

6.25          Передбачити у розкладі занять можливість визначення різного часу початку та закінчення занять (перерв) для різних класів та груп.

6.26. Забезпечити раціональне використання запасних виходів із закладу освіти, використання розмітки на підлозі, що полегшує організацію двостороннього руху коридорами, виокремлення зон переміщення для різних вікових категорій здобувачів освіти.

6.27. Організувати, за можливості, проведення занять з окремих предметів на відкритому повітрі.

6.28. Проводити заняття у класах лише для окремих класів (груп).

6.29. Встановити, що заповненість лекційних залів під час проведення занять, які передбачають поєднання кількох класів (груп), не повинна перевищувати 50% при забезпеченні максимальної дистанції між здобувачами освіти.

6.30. Адаптувати графік навчання та сформувати групи на час встановлення відповідного рівня епідемічної небезпеки.

6.31. Встановити, що у  разі підтвердження випаду коронавірусної хвороби в одного із учнів, всі інші учні відповідного класу визнаються такими, що потребують самоізоляції.

6.32. Забезпечити у санітарних кімнатах наявність рідкого мила, антисептичних засобів для рук та паперових рушників (або електросушарок для рук).

6.33. Заборонити використання багаторазових рушників.

6.34. Вважати основним заходом гігієни рук в умовах закладу освіти миття рук з милом.

6.35.         Використовувати антисептики лише в тому випадку, коли відсутній доступ до проточної води з милом.

6.36.         Проводити очищення та дезінфекцію поверхонь (в тому числі дверних ручок, столів, місць для сидіння, перил тощо) після проведення занять у кінці робочого дня.

6.37. Здійснювати провітрювання впродовж не менше 10 хвилин після кожного навчального заняття.

6.38. Забезпечити безпеку дітей при провітрювані шляхом встановлення замків та фізичних обмежувачів на вікна.

6.39          Вжити заходів щодо організації харчування:

6.39.1. Розробити графік харчування здобувачів освіти.

6.39.2. Провести розрахунок максимальної кількості учнів, які можуть одночасно отримувати (на лінії роздачі) та вживати їжу, не порушуючи фізичної дистанції 1 метр.

6.39.3. Заборонити організацію мультипрофільного харчування за типом «шведського столу» та шляхом самообслуговування на період карантину.

6.39.4. Заборонити функціонування питних шкільних фонтанчиків на території закладу освіти.

6.39.5. Організувати питний режим здобувачів освіти з допомогою використання індивідуальних ємностей для рідини або фасованої питної продукції.

6.39.6. Забезпечити при організації харчування відстань між столами не менше 1,5 м та розміщення за столом не більше 4-х осіб.

6.39.7. Встановити, що у разі не можливості забезпечення дітей гарячим харчуванням,  організувати харчування шляхом роздачі попередньо фасованої харчової продукції, відповідно до норм харчування у закладах освіти, передбачених постановою Кабінету Міністрів України від 22 листопада 2004 р. № 1591.

6.39.8. Здійснювати контроль щодо забезпечення усіх працівників харчоблоку засобами індивідуального захисту із розрахунку 1 захисна маска на 3 години роботи, одноразовими рукавичками

6.39.9. Встановити, що засоби індивідуального захисту мають бути в наявності із розрахунку на 5 робочих днів, у т.ч. на 1 робочу зміну – безпосередньо на робочому місці працівника.

6.39.10. Зобов’язати працівників після кожного зняття засобів індивідуального захисту (захисних масок, одноразових рукавичок) перед одяганням чистих засобів індивідуального захисту, ретельно вимити руки з милом або обробити антисептичним засобом.

6.39.11. Забезпечити працівників їдальні, які видають страви або здійснюють розрахунок, засобами індивідуального захисту: захисною маскою або респіратором, захисними окулярами або захисним щитком, одноразовими рукавичками.

6.39.12. Забезпечити при організації харчування умови для дотримання працівниками правил особистої гігієни – рукомийники, мило рідке, паперові рушники (або електросушарки для рук), антисептичні засоби для обробки рук, тощо).

6.39.13. Провести навчання з працівниками харчоблоку щодо одягання, використання, зняття засобів індивідуального захисту, їх утилізації, забезпечити контроль за виконанням цих вимог.

6.40. Зобов’язати організатора, який здійснює перевезення дітей та працівників до закладу освіти:

6.40.1. Здійснювати проведення дезінфекційних заходів у салоні транспортного засобу в кінці робочої зміни.

6.40.2. Забезпечити водіїв засобами індивідуального захисту (із розрахунку 1 захисна маска на 3 години роботи на 1 особу), антисептичними засобами для обробки рук.

6.40.3. Провести навчання з питань використання та утилізації засобів індивідуального захисту.

6.40.4. Здійснювати щоденний контроль за станом здоров’я водіїв та проведення температурного скринінгу до початку робочої зміни.

6.40.5. Заборонити допуск до роботи осіб з ознаками гострої респіраторної хвороби або підвищеною температурою тіла понад 37,2 °С.

6.40.6. Дозволити вхід до салону автотранспорту при наявності засобів індивідуального захисту (респіратора або захисної маски).

6.40.7. Організувати перевезення пасажирів у межах кількості місць для сидіння.

6.41.         Організувати централізований збір використаних засобів індивідуального захисту (захисні маски, респіратори, гумові рукавички, захисні щитки, паперових серветок в окремі контейнери/урни (картонні або пластикові), з кришками та поліетиленовими пакетами, наступним чином:

кількість та об'єм (місткість) контейнерів/урн визначається з розрахунку на кількість відвідувачів закладу освіти, з подальшою утилізацією згідно з укладеними угодами на вивіз твердих побутових відходів;

контейнери рекомендовано встановлювати біля входу в заклади освіти, коридорах та санвузлах;

поліетиленові пакети з контейнерів, у яких зібрано використані засоби індивідуального захисту (захисні маски, респіратори, гумові рукавички, захисні щитки), необхідно замінювати після заповнення або за графіком, щільно зав'язувати (рекомендується використовувати додатковий пакет для надійності зберігання використаних засобів індивідуального захисту) та наносити маркування («використані засоби індивідуального захисту»);

щоденно здійснювати дезінфекцію контейнерів, картонні контейнери одноразового використання після використання підлягають утилізації.

6.42.         Забезпечити щоденне інформування сектору освіти районної державної адміністрації про стан відвідування закладів та стан захворюваності учасників освітнього процесу.

 

7. Наказ розмістити на інформаційному сайті сектору освіти  Путильської районної державної адміністрації.

 

8.  Контроль за виконанням наказу залишаю за собою.

 

 

 

Завідувач сектору освіти

райдержадміністрації                                      Світлана ГОРБАН

Останнє оновлення на П'ятниця, 28 серпня 2020, 15:01
 

Історико-краєзнавчий портрет Буковини

Новий сайт

Геліантус

Учитель року -2019

Результати:

Географія

Основи здоров'я

Посилання

Педагогічна преса

pedpresa.ua
ВИДАВНИЦТВО "ПЕДАГОГІЧНА ПРЕСА"
pedpresa.ua
  • Наш новий сайт
    Ласкаво просимо до нового сайту ДІВП видавництва «Педагогічна преса». Ми пропонує багато цікавих і сучасних науково-методичних журналів. Тут ви можете ознайомитися з повним переліком наших видань. У розділі “Наші видання” ви маєте змогу подивитися зміст наших друкованих часописів.