Корисні посилання

Міністерство освіти і науки України

Чернівецький обласний інститут післядипломної педагогічної освіти

Департамент освіти і науки, молоді та спорту Чернівецької обласної державної адміністрації

Інформаційна система управління освіти Чернівецької області

Путила туристична

Путильська районна державна адміністрація

Путильська районна організація профспілки працівників освіти

Районний методичний кабінет

Путильський РЦДЮТ

«Педрада» портал освітян України

Сайт вчителів інформатики Путильщини

Сайт вчителів математики Путильщини

Ресурси дистанційного навчання:

10minschool

Сайти ЗНЗ району:

Путильська ЗОШ І-ІІІ ступенів

Путильська гімназія

Селятинська ЗОШ-інтернат І-ІІІ ступенів

Селятинська ЗОШ I-III ступенів

Самаківська ЗОШ I-III ступенів

Шепітська ЗОШ I-III ступенів

Яблуницька ЗОШ І-ІІ ступенів

Киселицька ЗОШ I-III ступенів

Підзахаричівський НВК

Мариничівський НВК

Русківський НВК

Фошківський НВК

Плосківська ЗОШ I-III ступенів

Розтоківська ЗОШ I-III ступенів

Дихтинецька ЗОШ I-III ступенів

Усть-Путильська ЗОШ I-II ступенів

Конятинська ЗОШ I-III ступенів

Сергіївська ЗОШ I-III ступенів

Довгопільська ЗОШ І-ІІІ ступенів

Замогильна ЗОШ І-ІІ ступенів

Сайти ДНЗ району:

Селятинський ДНЗ

Яблуницький ДНЗ

Киселицький ДНЗ

Конятинський ДНЗ

Путильський ДНЗ

Усть-Путильський ДНЗ

Плосківський ДНЗ

Довгопільський ДНЗ

Сергіївський ДНЗ

Розтоківський ДНЗ

Дихтинецький ДНЗ

ІСУО

 

 

 

КУРС:Дошкілля

Реєстрація на чергу в ДНЗ

Випускникам

Команда сайту

Адміністратор:

Попюк Петро Михайлович

Пошта:

putvos@ukr.net

Статистика

Користувачі : 24956
Зміст : 2431
Переглянути хіти змісту : 2535187


Угода між Головним управлінням освіти і науки Чернівецької обласної державної адміністрації та Чернівецькою обласною організацією профспілки працівників освіти і науки (2011-2015 рр.) PDF Друк e-mail
Написав Administrator   
Середа, 11 січня 2012, 18:32

проект

У Г О Д А

 

між Головним управлінням освіти і науки Чернівецької обласної

державної адміністрації та Чернівецькою обласною організацією профспілки працівників освіти і науки

(2011-2015 рр.)

 

І. СТОРОНИ, ЩО УКЛАЛИ УГОДУ ТА ЇХ

ПОВНОВАЖЕННЯ

 

 

Головне управління освіти і науки обласної державної адміністрації, яке є органом державної виконавчої влади і уповноважене реалізовувати державну політику, спрямовану на зміцнення національної освіти, подальше вдосконалення науки, на всебічний розвиток людини як особистості та найвищої цінності суспільства, і сприяння розвитку матеріально-технічної бази освіти, поліпшенню матеріальних та житлових умов студентів, учнів і працівників навчальних закладів та установ освіти, організації громадського харчування, медичного, побутового обслуговування, - з однієї сторони;

 

Обласний комітет профспілки працівників освіти і науки, який згідно із Законом України „Про професійні спілки, їх права та гарантії діяльності” та Статуту галузевої Профспілки представляє і захищає інтереси членів профспілки в органах державної влади та місцевого самоврядування, громадських і громадсько-політичних організаціях - з другої сторони.

 

Головне управління освіти і науки облдержадміністрації, як орган державної виконавчої влади, має відповідні повноваження для ведення переговорів, укладання Угоди та забезпечує реалізацію її норм в установах і закладах освіти, які перебувають у сфері дії Сторін, що підписали цю Угоду;

 

 

 

Обком профспілки працівників освіти і науки виступає від імені первинних профспілкових організацій, як повноважний представник трудових колективів, які перебувають у сфері дії Сторін, що підписали цю Угоду, представляє і захищає інтереси студентів, а також всіх працівників, прийнятих на умовах найму в установи і заклади освіти.

 

Угода укладається на 2011-2015 роки, набуває чинності з моменту підписання представниками сторін і діє до укладення нової Угоди.

 

Угода може бути розірвана або змінена тільки за взаємною домовленістю Сторін. Зміни й доповнення вносяться за згодою Сторін після проведення переговорів. Пропозиції однієї із Сторін є обов’язковими для розгляду іншою Стороною. Рішення щодо них приймаються за згодою Сторін у 10-денний термін.

 

Дана Угода укладена відповідно до Закону України "Про колективні договори і угоди" є нормативним актом соціального партнерства, який на основі чинного законодавства регламентує стосунки з питань соціально-економічного захисту, навчально-виховного процесу та спрямована на двостороннє забезпечення стабільної роботи установ і закладів освіти, задоволення потреб працівників та студентів і визначає їх соціально-економічні та правові гарантії.

 

Сторони вважають, що Угода встановлює для працівників, студентів галузі обов’язкові для врахування на подальших рівнях колективних переговорів, як мінімальні гарантії, щодо умов праці, пільг та інших зобов’язань, що регулюють взаємини між сторонами.

 

Угода, як основа для обов’язкового укладання Угод, колективних договорів між власником або уповноваженим ним органом і відповідним профспілковим органом, не обмежує права трудових колективів у розширенні соціальних гарантій і пільг за рахунок позабюджетних коштів закладів освіти.

 

Сторони Угоди, керуючись засадами соціального партнерства, домовились про необхідність узгодження проектів та наказів,  що  стосуються соціально-економічних інтересів працівників та здійснювати попередні узгодження відповідних рішень шляхом офіційних переговорів, консультацій.

 

Кожна із сторін Угоди бере на себе зобов’язання надавати можливість представникам іншої сторони брати участь в засіданнях своїх керівних органів при розгляді питань, які стосуються соціально-економічних, трудових відносин, захисту інтересів працівників і студентів, надавати одна одній повну і своєчасну інформацію.

 

Дотримуватися принципів соціального партнерства: паритетності представництва, рівноправності сторін, взаємної відповідальності, конструктивності і аргументованості при проведенні переговорів щодо укладення колективних договорів та Угоди, внесення змін і доповнень до них. Зміни та доповнення вносяться в обов’язковому порядку в зв’язку зі змінами чинного законодавства. Забезпечувати в закладах освіти, науки права та гарантії діяльності профспілки працівників освіти і науки України, її організаційних ланок, передбачені Конституцією України, законом України „Про професійні спілки, їх права та гарантії діяльності”, актами Президента України та Кабінету Міністрів України, ратифікованими Україною конвенціями Міжнародної організації праці.

 

Положення Угоди є обов’язковими для установ і закладів освіти, на які вона поширюється, її статті включаються в колективні договори та Угоди при їх укладенні, враховуються при внесенні змін і доповнень до колективних договорів та Угод.

 

Сторони сприяють установам і закладам освіти у проведенні колективних переговорів, своєчасному укладенні колективних договорів або внесенні до них змін і доповнень, здійсненні контролю за реалізацією домовленостей.

 

Угода визначає узгоджені позиції і дії Сторін, спрямовані на їх співробітництво, створення умов для підвищення ефективності роботи навчальних закладів та установ освіти (далі – заклади освіти), науки, реалізацію на цій основі професійних, трудових і соціально-економічних гарантій працівників, осіб, які навчаються, забезпечення їх конституційних прав.

 

 

 

 

 

 

ІІ. СФЕРА І СТОРОНИ ДІЇ УГОДИ

 

 

Угода поширюється на всіх працівників, прийнятих на умовах найму в заклади та установи освіти комунальної власності незалежно від джерел фінансування, на профспілкові організації, що входять до складу галузевої профспілки, а також працівників профспілкових органів.

 

За спільною домовленістю сторін в Угоду можна вносити доповнення і зміни, які не можуть погіршувати умови праці, трудові і соціальні гарантії, передбачені чинним законодавством і Угодою. Сторона, що отримала письмову пропозицію про внесення змін або доповнень до Угоди, зобов’язана розпочати переговори не пізніше як через 7 днів з моменту одержання пропозиції.

 

Жодна із сторін, що уклали Угоду, не може впродовж встановленого терміну її дії в односторонньому порядку припинити виконання взятих на себе зобов’язань, порушити узгоджені положення і норми.

 

У разі прийняття законодавчою або виконавчою владою законів чи нормативно-правових актів, які звужують рівень гарантій, передбачених Угодою, норми цієї Угоди продовжують діяти до укладання нової (ст 22 Конституції України).

 

 

 

ІІІ. ЗОБОВ'ЯЗАННЯ УПРАВЛІННЯ ОСВІТИ І НАУКИ ОБЛДЕРЖАДМІНІСТРАЦІЇ

 

 

3.1. Виробнича діяльність і трудові відносини:

 

3.1.1. Забезпечувати ефективну діяльність підвідомчих установ і організацій, виходячи із законодавчо-визначених норм та обсягів фінансування галузі з бюджету, раціональне використання позабюджетних коштів для підвищення результативності роботи установ і закладів, поліпшення становища працівників освіти.

 

Вживати заходів щодо законодавчого забезпечення заборони:

- на закриття загальноосвітніх навчальних закладів у сільській місцевості, ліквідації, реорганізації, перепрофілювання загальноосвітніх, дошкільних, інших закладів освіти;

 

- зміни нормативів щодо наповнюваності класів загальноосвітніх закладів, груп дошкільних і позашкільних навчальних закладів, передбачених положеннями ст. 14 Закону України «Про загальну середню освіту», ст. 14 Закону України «Про дошкільну освіту та ст. 18 Закону України «Про позашкільну освіту», а також норм щодо кількості учнів у групах при поділі класів, для вивчення окремих предметів;

 

- збільшення обсягу педагогічного навантаження порівняно з передбаченим ст. 25 Закону України «Про загальну середню освіту та ст. 22 Закону України «Про позашкільну освіту»;

 

- зменшення кількості годин в навчальних планах загальноосвітніх навчальних закладів;

 

- посилення інтенсифікації праці науково-педагогічних і педагогічних працівників;

 

- необґрунтоване скорочення чисельності педагогічних і науково-педагогічних і працівників;

 

- зміни умов нормування праці педагогічних працівників, зокрема, включення обсягу педагогічної роботи, пов’язаної із зовнішнім незалежним оцінюванням, до педагогічного навантаження педагогічних працівників.

 

3.1.2. Сприяти розвитку і зміцненню матеріально-технічної бази установ і закладів освіти, створенню умов для забезпечення навчально-виховного процесу.

 

3.1.3. Забезпечувати дотримання чинного трудового законодавства з питань регулювання трудових відносин відповідно до ратифікованої Верховною Радою України Конвенції МОП номер 158 «Припинення трудових відносин з ініціативи роботодавця» (постанова Верховної Ради України номер 3933-ХІІ від 04.02.94 р.).

 

3.1.4. Брати участь у організації, підготовці та проведенні заходів, спрямованих на підвищення професійної майстерності працівників освіти.

3.1.5. Дотримуватись встановленого законодавством України і підзаконними нормативно-правовими актами переліку посад працівників, в трудових відносинах з якими допускається укладення контрактної форми трудового договору. При цьому слід мати на увазі, що контрактна форма трудового договору є обов'язковою лише для перших керівників закладів освіти, які знаходяться у загальнодержавній власності. Умови контракту, укладені із цими працівниками, не повинні погіршувати їх правове становище відповідно до чинного законодавства.

 

3.1.6. Сприяти установам і закладам освіти в реалізації їх прав на самоврядування, яке передбачає:

 

- самостійне вирішення питань навчально-виховної, науково-дослідної, методичної, економічної і фінансової діяльності;

 

- визначення змісту компонента освіти, що надається закладам освіти понад визначений державою обсяг;

 

- прийняття на роботу педагогічних, науково-педагогічних, інженерно-педагогічних та інших працівників;

 

- самостійне використання усіх видів асигнувань, затвердження структури і штатного розпису в межах встановленого фонду заробітної плати.

 

3.1.7. Вживати заходів для забезпечення розробки в установах і закладах освіти правил внутрішнього трудового розпорядку та погодження з профкомами часу початку і закінчення роботи, режиму роботи змінами, поділу робочого часу на частини, застосування підсумованого обліку робочого часу, надання чергових відпусток.

 

3.1.8. Вживати заходів для недопущення в закладах освіти і науки масових вивільнень працюючих з ініціативи власника або уповноваженого ним органу (понад 3 відсотка чисельності працівників впродовж календарного року).

 

3.1.8. Не допускати в закладах освіти і науки масових вивільнень працюючих з ініціативи власника або уповноваженого ним органу (понад 10 відсотків чисельності працівників протягом календарного року) – вимога пункту 4.1.4 Галузевої Угоди.

3.1.9. Періодично заслуховувати на колегії стан дотримання чинного трудового законодавства та законодавства про охорону праці в установах і закладах освіти.

 

3.1.10. Домагатись повного виконання керівниками закладів освіти і науки вимог щодо реалізації роботи з охорони праці відповідно до Закону України „Про охорону праці”, наказу Міністерства освіти і науки України № 563 від 01.08.2001 року, відшкодування шкоди заподіяної працівникові ушкодженням здоров’я, пов’язаним з виконанням ним трудових обов’язків (вимога пункту 7.1.1 Галузевої Угоди).

 

3.1.11. Сприяти органам управління освітою та керівникам навчальних закладів у введенні в штати загальноосвітніх шкіл та професійно-технічних училищ необхідності кількості сторожів з метою покращення збереження майна та приведення робочого часу до вимог КЗпП України, медичних працівників відповідно до пункту 4 листа Міністерства освіти і науки України від 10.08.2001 року № 119-282 „Про внесення змін і доповнень до методичних рекомендацій із питань порядку формування штатів загальноосвітніх навчально-виховних закладів та посади інженера з комп’ютерних систем в органах управління освітою для обслуговування комп’ютерних класів загальноосвітніх шкіл.

 

3.1.12. В разі потреби надавати обласній організації профспілки оперативну інформацію щодо стану фінансування навчальних закладів, установ та стану виплати заробітної плати, інших обов’язкових платежів.

 

3.1.13. Не допускати порушення керівниками закладів освіти і науки Статутної діяльності організаційних ланок профспілки працівників освіти і науки України, передбаченої чинним законодавством.

 

3.1.14. Рекомендувати керівникам районних і міських органів управління освітою направляти на вивчення і попереднє погодження з обласним, районними та міськими комітетами профспілки проектів наказів, що стосуються соціально-економічних, трудових прав та інтересів працівників галузі.

 

 

 

 

3.1.15. Рекомендувати на умовах колективних договорів відповідно до законодавства надавати головам профспілкових комітетів, які не звільнені від основної роботи, вільний від роботи час із збереженням заробітної плати для виконання своїх громадських обов’язків на підставі статті 41 Закону України „Про професійні спілки, їх права та гарантії діяльності”.

 

3.1.16. Узгоджувати з відповідними виборними профспілковими органами рішення про зміни в організації виробництва і праці, реорганізацію і перепрофілювання закладів, що призводять до скорочення чисельності або штату працівників, не пізніше ніж за 3 місяці до намічених дій з економічним обґрунтуванням та заходами забезпечення працівників, що вивільняються. Тримісячний період використовувати для здійснення роботи, спрямованої на зниження рівня скорочення чисельності працівників – (вимога пункту 4.2.2 Галузевої Угоди).

 

3.1.17. Забезпечити працевлаштування на вільні і новостворені робочі місця в закладах освіти і науки незайнятого населення, зареєстрованого у державній службі зайнятості, відповідно до кваліфікаційних вимог, надаючи при цьому перевагу професійно досвідченим працівникам та випускникам закладів освіти.

 

3.1.18. Вжити заходів для недопущення запровадження такого режиму роботи працівників дошкільних навчальних закладів, який може призвести до встановлення місячної заробітної плати в розмірі менше посадового окладу (ставки заробітної плати).

 

3.1.19. З метою створення педагогічним, науково-педагогічним працівникам відповідних умов праці, які б максимально сприяли забезпеченню продуктивної зайнятості та зарахуванню періодів трудової діяльності до страхового стажу для призначення відповідного виду пенсії:

 

- при звільненні педагогічних працівників вивільнені години розподіляти у першу чергу між тими працівниками, які мають неповне тижневе навантаження;

 

- залучати до викладацької роботи керівних, педагогічних та інших працівників закладів освіти, працівників інших підприємств, установ, організацій лише за умови забезпечення штатних педагогічних, науково-педагогічних працівників навчальним навантаженням в обсязі не менше відповідної кількості годин на ставку;

- передавати уроки з окремих предметів у початкових класах, в т.ч. уроки іноземної мови, фізичної культури, образотворчого мистецтва, музики, лише спеціалістам за наявності об’єктивних причин та обов’язкової письмової згоди учителів початкових класів, забезпечуючи при цьому оплату праці відповідно до положень п. 74 Інструкції про порядок обчислення заробітної плати працівників освіти.

 

3.1.20. Попереджувати виникнення колективних трудових спорів (конфліктів), а в разі їх виникнення – прагнути до розв’язання шляхом взаємних консультацій, переговорів відповідно до Закону України «Про порядок вирішення колективних трудових спорів (конфліктів)».

 

 

 

3.2. Нормування і оплата праці:

 

3.2.1. Домагатися фінансування закладів освіти для забезпечення своєчасної і повної виплати заробітної плати, стипендій, компенсаційних виплат працівникам, студентам. Оплата праці працівників здійснюється в першочерговому порядку. Всі інші платежі здійснюються власником або уповноваженим ним органом після виконання зобов’язань щодо оплати праці, ст.ст. 97, 115 КЗпП України.

 

3.2.2. При встановленні вчителям, викладачам навчального навантаження на новий навчальний рік зберігати, як правило, його обсяг, а також дотримуватися принципу наступності роботи, викладання предметів у класах, групах.

 

3.2.3. Оплата праці працівників закладів освіти здійснюється відповідно до наказу Міністерства освіти № 557 від 26.09.2005 року.

 

3.2.4. Вжити заходів для забезпечення виплати доплат педагогічним працівникам позашкільних навчальних закладів у розмірах, визначених ст. 22 Закону України «Про позашкільну освіту».

 

 

 

 

 

 

3.2.5. Здійснювати контроль за виплатою ставок і окладів працівникам закладів і установ освіти, розташованих на територіях, що постраждали внаслідок аварії на ЧАЕС, а також закладів і установ освіти, розташованих на території населених пунктів, яким надано статус гірських районів відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 11.08.95 р. номер 648, у підвищених на 25% розмірах.

 

3.2.6. Передбачити в додатках до колективних договорів установ і закладів освіти Положення про надання щорічної грошової винагороди педагогічним працівникам за сумлінну працю, зразкове виконання службових обов’язків у розмірі до одного посадового окладу (Постанова Кабінету Міністрів України від 05.06.2000 року № 898).

 

3.2.7. Сприяти впровадженню в закладах освіти, що розміщені на забруднених територіях в результаті аварії на ЧАЕС, підвищеної оплати праці в умовах контракту відповідно до чинного законодавства.

 

3.2.8. Відповідно до встановленого порядку забезпечувати виплату середньомісячного заробітку для всіх видів нарахувань у розмірах не нижче останнього посадового окладу чи ставки з урахуванням обсягу навантаження, постійних доплат, надбавок тощо.

 

3.2.9. Сприяти впровадженню підвищеної оплати праці працівникам за роботу в вечірній час (після 18.00), якщо це не передбачено умовами трудового договору, за рахунок власних коштів в розмірах, передбачених колективними договорами.

 

3.2.10. Забезпечити оплату праці працівників закладів освіти і науки, які замінюють будь-які категорії тимчасово відсутніх працівників. За розширення зони обслуговування або збільшення обсягу робіт та виконання обов’язків тимчасово відсутнього працівника доплати одному працівнику максимальними розмірами не обмежуються і визначаються наявністю одержаної економії за тарифними ставками і окладами, яка виплачується з першого дня за умови нормативної чисельності працівників.

 

3.2.11. Гарантувати оплату праці в галузі за роботу в надурочний час, у святкові та вихідні дні у подвійному розмірі.

 

3.2.12. Пропозиції з питань оплати праці працівників, стипендіального та матеріального забезпечення студентів галузі подавати за участю обкому профспілки.

 

3.2.13. Встановити розміри доплат за суміщення професій, посад, розширення зони обслуговування, за виконання обов’язків тимчасово відсутніх працівників без звільнення від своєї основної роботи на підставі колективних договорів.

 

3.2.14. Провадити підвищену оплату праці працівникам, зайнятим на важких роботах та на роботах із шкідливими і небезпечними умовами праці відповідно до діючих нормативних документів з оплати праці.

 

3.2.15. Здійснювати додаткову оплату за роботу у нічний час (з 22 години до 6 години) працівникам установ і закладів, які за графіками роботи працюють у цей час, у розмірі 40 відсотків посадового окладу (ставки заробітної плати).

 

3.2.16. Забезпечити оплату праці відповідно до ст. 106 КЗпП України як за надурочну роботу в подвійному розмірі:

 

- працівникам дошкільних навчальних закладів за роботу понад встановлену норму з причини невиходу на роботу змінника або у випадках, коли батьки несвоєчасно забирають дітей з дошкільного закладу і робота виконується за межами робочого часу, встановлено графіками роботи;

 

- працівникам дитячих оздоровчих таборів, які виконують з ініціативи роботодавця роботу за межами робочого часу, встановленого графіками роботи.

 

3.2.17. Забезпечувати оплату праці службовців при виконанні робіт різної кваліфікації за роботою вищої кваліфікації.

 

3.2.18. Забезпечити:

 

- оплату простою працівникам, в тому числі непедагогічним, не з їх вини в розмірі середньої заробітної плати, але не менше тарифної ставки (посадового окладу);

 

- оплату праці вчителів, вихователів, в тому числі груп продовженого дня, вихователів дошкільних навчальних закладів, музичних керівників, викладачів у випадках, коли в окремі дні (місяці) заняття не проводяться з незалежних від них причин (епідемії, метеорологічні умови тощо), із розрахунку заробітної плати, встановленої при тарифікації, з дотриманням при цьому умов чинного законодавства.

 

3.2.19. Вживати заходів для своєчасної і в повному обсязі виплати заробітної плати працівникам закладів освіти і науки за період відпусток, а також поточної заробітної плати не рідше двох разів на місяць через проміжок часу, що не перевищує шістнадцяти календарних днів, та не пізніше семи днів після закінчення періоду, за який здійснюється виплата.

 

3.2.20. Забезпечити проведення індексації грошових доходів працівників галузі у зв’язку із змінами цін на споживчі товари і послуги – (пункт 3.2.2 Галузевої Угоди).

 

3.2.21. Здійснювати згідно з чинним законодавством компенсацію втрати частини заробітної плати, пов’язаної із порушенням термінів її виплати.

 

3.2.22. Встановлювати в галузі мінімальні посадові оклади, ставки заробітної плати у розмірах не нижче законодавчо встановленого розміру мінімальної заробітної плати.

 

3.2.23. При кожній виплаті заробітної платі роботодавець зобов’язаний повідомити працівника про загальну суму заробітної плати, розміри і підстави відрахувань та утримань із заробітної плати, суму заробітної плати, що належить до виплати (ст.110 КЗпП України).

 

3.2.24. Сприяти забезпеченню своєчасної виплати заробітної плати працівникам закладів освіти і науки за період відпусток, поточної заробітної плати не рідше двох разів на місяць через проміжок часу, що не перевищує 16 календарних днів, у терміни, визначені колективними договорами з дотриманням вимог Конвенції МОТ № 9 „Про охорону заробітної плати” та відповідних Рекомендацій „Про охорону заробітної плати „ № 85 щодо здійснення остаточного розрахунку в межах двох тижнів після закінчення роботи.

 

3.2.25. Сприяти включенню до складу комісій з формування обласного, міських і районних бюджетів освітньої галузі представників профспілкових органів.

 

3.2.26. Забезпечити дотримання чинного законодавства щодо надання в повному обсязі гарантій і компенсацій працівникам закладів і установ освіти, які направляються для підвищення кваліфікації, підготовки, перепідготовки, навчання іншим професіям з відривом від виробництва – (вимога пункту 5.2.10 Галузевої Угоди).

 

3.2.27. Не заперечувати проти виплати викладачам професійно-технічних училищ до кінця навчального року середньомісячної заробітної плати, встановленої на початку навчального року, у разі зменшення її з незалежних від них причин (зміни в навчальних планах, злиття груп тощо) відповідно до Закону України „Про професійно-технічну освіту” та пункту 81 Інструкції про порядок обчислення заробітної плати працівників освіти.

 

3.2.28. Зобов’язати органи управління освітою притягувати до дисциплінарної відповідальності керівників навчальних закладів та установ, винних в допущенні несвоєчасної виплати заробітної плати та інших соціально захищених платежів.

 

3.2.29. Забезпечити відрахування коштів профкомам на культурно-масову і фізкультурну роботу в розмірі 0,3% фонду оплати праці закладу освіти.

 

 

3.3. Робочий час і час відпочинку:

 

3.3.1. Затверджувати кошториси, плани використання бюджетних коштів, штатний розпис, графіки відпусток, навчальне навантаження педагогічних, науково-педагогічних працівників вищих навчальних закладів разом з профкомом закладу.

 

3.3.2. Погоджувати з профкомами:

 

- запровадження змін, перегляд умов праці;

 

- час початку і закінчення роботи, режим роботи змін, поділ робочого часу, графіки роботи, згідно з якими передбачати можливість створення умов для приймання працівниками їжі протягом робочого часу на тих роботах, де особливості виробництва не дозволяють встановити перерву.

 

3.3.3. Забезпечувати додержання чинного законодавства щодо гарантованих норм робочого часу для всіх категорій працівників, виходячи з 40-годинної тривалості робочого часу на тиждень, крім тих категорій працівників, яким відповідно до чинного законодавства встановлена скорочена тривалість робочого часу. Сприяти встановленню меншої тривалості робочого часу для окремих категорій працівників (для жінок з малолітніми дітьми, багатодітних батьків, інвалідів тощо) із збереженням середньомісячної заробітної плати за рахунок позабюджетних коштів.

 

3.3.4. Здійснювати заходи щодо виконання положень Законів України „Про загальну середню освіту”, „Про дошкільну освіту” стосовно педагогічного навантаження для вчителів початкових класів, вихователів дошкільних закладів.

 

3.3.5. Час початку і закінчення роботи, розподіл робочого часу на частини, застосування підсумкового обліку робочого часу, графіки роботи, відповідно до яких передбачається можливість створення умов для прийому працівниками їжі впродовж робочого дня на роботах, де особливості виробництва не дозволяють встановити відповідні перерви і так далі, встановлювати Правилами внутрішнього трудового розпорядку для працівників закладів освіти і науки. Всі питання, пов’язані з особливостями режиму роботи закладів погоджувати з профспілковими комітетами до їх запровадження.

 

3.3.6. Встановити, що час пов’язаний з виконанням обов’язків класного керівника, перевіркою зошитів, письмових робіт, завідуванням майстернями, лабораторіями і так далі, не входить в норми робочого часу вчителів всіх спеціальностей, викладачів, вихователів продовженого дня.

 

 

 

 

3.3.7. Періоди, впродовж яких в навчальних закладах не здійснюється навчальний процес (освітня діяльність) у зв’язку із санітарно-епідеміологічними, кліматичними чи іншими, незалежними від працівників обставинами, є робочим часом педагогічних та інших працівників. В зазначений час працівники залучаються до навчально-виховної, організаційно-методичної, організаційно-педагогічної робіт відповідно до наказу керівника закладу у порядку, передбаченому колективним договором та правилами внутрішнього трудового розпорядку.

 

3.3.8. Залучення учителів, які здійснюють індивідуальне навчання дітей за медичними показаннями, до виконання іншої організаційно-педагогічної роботи у канікулярний період, здійснюється в межах кількості годин навчального навантаження, установленого при тарифікації до початку канікул.

 

3.3.9. Тривалість робочого часу педагогічних працівників, залучених у період, що не збігається із щорічною оплачуваною відпусткою, на строк не більше одного місяця до роботи в оздоровчі табори з денним перебуванням дітей, що діють в канікулярний період у тій же місцевості на базі загальноосвітніх та інших навчальних закладів, не може перевищувати кількості годин, встановлених при тарифікації до початку такої роботи, чи при укладенні трудового договору.

 

3.3.10. Залучення педагогічних працівників у канікулярний період, який не збігається з їх щорічною оплачуваною відпусткою, до роботи в оздоровчих таборах, що перебувають в іншій місцевості, здійснюється лише за згодою працівників.

 

3.3.11. Створювати умови для використання педагогічними працівниками вільних від навчальних занять та виконання іншої педагогічної роботи за розкладом окремих днів тижня з метою підвищення кваліфікації, самоосвіти, підготовки до занять тощо за межами навчального закладу.

 

3.3.12. При складанні розкладів навчальних занять уникати нераціональних витрат часу педагогічних працівників, які здійснюють викладацьку роботу, забезпечувати безперервну послідовність проведення уроків, навчальних занять, не допускати тривалих перерв між заняттями (так званих «вікон»).

3.3.13. Здійснювати звільнення педагогічних та науково-педагогічних працівників у зв’язку із скороченням обсягу роботи тільки після закінчення навчального року.

 

3.3.14. Не допускати укладення з ініціативи органів місцевого самоврядування в односторонньому порядку трудового договору у формі контракту з керівниками загальноосвітніх навчальних закладів комунальної форми власності.

 

3.3.15. Обмежити укладення строкових договорів з працівниками з мотивації необхідності його випробовування. Не допускати переукладення безстрокового трудового договору на строковий з підстав досягнення працівником пенсійного віку з ініціативи власника (крім наукових та науково-педагогічних працівників).

 

3.3.16. Спрямовувати контрактну форму трудового договору на створення умов для виявлення ініціативності працівника, враховуючи його індивідуальні здібності, правову і соціальну захищеність. Вважати обов’язковим надання додаткових порівняно з чинним законодавством пільг, гарантій та компенсацій для працівників, з якими укладено контракт. Трудові договори, що були переукладені один чи декілька разів, за винятком випадків, передбачених частиною другою статті 23 Кодексу законів про працю України, вважати такими, що укладені на невизначений строк.

 

3.3.17. В установах і закладах освіти нічними вважати зміни, які повністю або частково (не менше 50 відсотків робочого часу) припадають на період з 22.00 до 6.00.

 

3.3.18. Установлювати педагогічним працівникам. Які перебувають у відпустці по догляду за дитиною, навчальне навантаження під час тарифікації на відповідний навчальний рік у обсязі не менше ставки. На період їх відпустки години навчального навантаження тимчасово передавати іншим вчителям, викладачам. Після закінчення відпустки забезпечувати педагогічним працівникам навантаження, встановлене при тарифікації на початок навчального року.

 

 

 

3.3.19. Забезпечити надання працівникам щорічних відпусток, тривалість яких визначена Законом України „Про відпустки”, постановою Кабінету Міністрів України від 14.04.1997 року № 346 „Про затвердження Порядку надання щорічної основної відпустки тривалістю до 56 календарних днів керівним, педагогічним, науково-педагогічним працівникам освіти і науковцям (із змінами і доповненнями).

 

3.3.20. Забезпечити надання додаткових відпусток працівникам із ненормованим робочим днем тривалістю до 7 календарних днів згідно із списками посад, робіт та професій, визначених колективними договорами на підставі Орієнтовного переліку посад працівників з ненормованим робочим днем (додаток № 1).

 

3.3.21. Встановити: жінкам, що працюють в галузі і мають двох і більше дітей віком до 15 років або дитину-інваліда, або тим, що всиновили дитину, самотнім матерям, батькові, що виховує дитину без матері (в тому числі і у випадку тривалого перебування матері в лікувальному закладі, а також особі, що взяла дитину під опіку надавати щорічно додаткову соціальну оплачувану відпустку тривалість 10 календарних днів, в тому числі й тоді, коли загальна тривалість даної відпустки, щорічної основної відпустки та інших додаткових відпусток в сумі перевищує 59 календарних днів. (За наявності декількох підстав для надання зазначеної відпустки її загальна тривалість не повинна перевищувати 14 календарних днів. При її наданні святкові і неробочі дні (стаття 73 КЗпП України) не враховувати (статті 19, 20 Закону України „Про відпустки”) з урахуванням змін від 22.10.2004 року). Надавати таку відпустку самотній матері, що виховує дитину без батька – (пункт 5 частина 12 стаття 10 Закону України „Про відпустки”).

 

3.3.22. Керівникам і педагогічним працівникам галузі, за їх заявою у разі потреби санаторно-курортного лікування щорічну основну відпустку або її частину надавати під час навчального року (постанова Кабінету Міністрів України від 14.04.1998 року № 346).

 

3.3.23. Надавати працівникам, які працюють на умовах неповного робочого часу, у тому числі тим, хто перебувають у відпустці по догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку, щорічну відпустку повної тривалості.

 

3.3.24. Надавати керівним і педагогічним працівникам щорічну основну відпустку повної тривалості в перший і наступні роки в період літніх канікул незалежно від часу прийому їх на роботу.

 

3.3.25. Встановлювати та надавати інші види оплачуваних відпусток (у разі особистого шлюбу або шлюбу дітей, народження дитини, смерті близьких родичів, для догляду за хворим членом сім’ї, батькам, діти яких у віці до 18 років вступають до навчальних закладів, розташованих у іншій місцевості, батькам, чиї діти йдуть до першого класу школи, ветеранам, донорам тощо), в тому числі головам виборних органів Профспілки, які працюють на громадських засадах, на умовах колективних договорів.

 

 

3.4. Охорона праці та здоров’я:

 

3.4.1. Включати в колективні договори закладів освіти і науки зобов’язання щодо:

 

- забезпечення працюючих в шкідливих умовах відповідними пільгами і компенсаціями (лікувально-профілактичне харчування, молоко тощо);

 

- видачі спецодягу, інших засобів індивідуального захисту, миючих та знешкоджувальних засобів;

 

- здійснення доплат працівникам за роботу у шкідливих і важких умовах праці (додаток № 2);

 

- надання щорічних додаткових відпусток за роботу у шкідливих і важких умовах праці (додаток № 3);

 

- надання щорічних додаткових відпусток за особливий характер праці (додаток № 4).

 

3.4.2. Дотримуватися виконання комплексних заходів щодо поліпшення стану безпеки, гігієни праці та виробничого середовища.

 

3.4.3. Забезпечити контроль:

 

- за виконанням заходів щодо створення здорових, безпечних умов праці і навчання для учасників навчально-виховного процесу відповідно до Закону України «Про охорону праці», інших нормативно-правових актів з охорони праці;

 

- за реалізацією заходів з охорони праці, передбачених колективними договорами, угодами в закладах освіти і науки, за безпечною експлуатацією будівель і споруд установ і закладів освіти та науки, якістю проведення технічної інвентаризації, планового попереджувального ремонту.

 

3.4.4. Вимагати від керівників установ реалізації основних принципів державної політики в сфері охорони праці, передбачених Законом України "Про охорону праці", комплексу заходів по профілактиці шляхово-транспортних пригод. Наказу Міносвіти України № 429 від 30.11.93 р.

 

3.4.5. Забезпечити контроль за виконанням вимог щодо створення здорових, безпечних умов праці і навчання для учасників навчально-виховного процесу відповідно до Законів України «Про охорону праці», «Про пожежну безпеку», «Про дорожній рух», «Про забезпечення санітарного та епідемічного благополуччя населення».

 

3.4.6. Відповідно до чинного законодавства та колективних договорів забезпечувати надання працівникам щорічних відпусток частинами протягом року у випадках виникнення необхідності їх оздоровлення (ст.12 "Закону про відпустки").

 

3.4.7. Надавати практичну допомогу з питань організації роботи з безпеки життєдіяльності закладам освіти, де зберігається тенденція зростання травматизму та тимчасової непрацездатності. Щорічно на спільних засіданнях розглядати стан з даних проблем.

 

3.4.8. Забезпечити спільний контроль за дотриманням норм екологічної безпеки, санітарно-гігієнічних умов на об’єктах освіти на стадіях проектування, вводу в експлуатацію та підготовки до нового навчального року (згідно ст.154, 156 КЗпП України) та проведення атестації робочих місць згідно Постанови Кабінету Міністрів України від 17.11.97 р. .№ 1290 та Постанови Кабміну України від 01.08.92 р. № 442.

 

3.4.9. Здійснити перевірку виконання наказу Міносвіти України від 24.02.98 р. .№ 66 "Про проведення навчання та перевірки знань керівних кадрів освіти і спеціалістів з питань безпеки життєдіяльності".

 

3.4.10. Забезпечити правилами безпеки загальноосвітні навчальні заклади під час проведення занять з фізичної культури і спорту та інших заходів.

 

3.4.11. Сприяти проведенню капітального ремонту аварійних шкіл області та поступового виведення їх з експлуатації.

 

3.4.12. Надавати практичну допомогу установам і закладам освіти у проведенні атестації робочих місць, забезпеченні працюючих засобами індивідуального захисту.

 

3.4.13. Щорічно виносити на обговорення розширеного засідання колегії питання умов і стану безпеки праці, виробничого травматизму.

 

3.4.14. Не рідше ніж раз у півріччя здійснювати аналіз нещасних випадків за основними факторами та причинами, а також стан умов праці. Керівникам установ і закладів освіти забезпечити обов'язкові безоплатні щорічні медичні огляди працівників. Пост. Кабміну України №-559.

 

3.4.15. Передбачити в колективних договорах установ і закладів освіти Положення про щорічне проведення громадських оглядів-конкурсів з охорони праці.

 

3.4.16. Включити в колективні договори установ та закладів освіти положення щодо безоплатної видачі молока, мила, знешкоджуючих засобів, спецодягу, спецвзуття, інших засобів індивідуального захисту.

 

3.4.17. Організувати спільне навчання відповідальних осіб з охорони праці та профспілкового активу по здійсненню громадського контролю з охорони праці, техніки безпеки.

 

 

 

 

3.4.18. Сприяти виконанню загальнодержавної, Галузевої та регіональних програм поліпшення стану безпеки, гігієни праці та виробничого середовища, спрямованих на запобігання нещасним випадкам та професійним захворюванням, виділенню коштів на проведення профілактичних заходів з охорони праці навчальними закладами в обсязі не менше 0,2 відсотків від фонду заробітної плати відповідно до положень статті 19 Закону України „Про охорону праці”.

 

3.4.19. Забезпечити виплату педагогічним працівникам допомоги на оздоровлення у розмірі місячного посадового окладу (ставки заробітної плати) при наданні щорічної відпустки. Ст.57, ч.1 Закону України "Про освіту", а також виплату винагороди відповідно до їх особистого внеску в загальні результати роботи в межах фонду заробітної плати, затвердженого в кошторисах.

 

3.4.20. Домагатися повного виконання керівниками закладів освіти і науки вимог щодо організації роботи з охорони праці відповідно до Закону України „Про охорону праці”, наказу Міністерства освіти і науки України № 563 від 01.08.2001 року, Правил відшкодування власником підприємства , установи і організації або уповноваженим ним органом шкоди заподіяної працівникові ушкодженням здоров’я, пов’язаним із виконанням ним трудових обов’язків.

 

3.4.21. Забезпечувати організаційні заходи по реалізації основних положень „Концепції по запобіганню поширенню ВІЛ/СНІДу на робочому місці в установах і закладах освіти області”, в рамках Указу Президента України „Про невідкладні заходи щодо запобіганню поширенню ВІЛ-інфекції/СНІДу в Україні” № 1022/2004 від 30 серпня 2004 року, Закону України „Про охорону праці” від 22.11.2002 року № 229-ІУ, щодо організації попереднього і періодичних медоглядів. Забезпечити консолідацію зусиль сторін у подоланні причин, сприятливих для можливостей поширення ВІЛ-інфекцій/СНІДу, пропагувати здоровий спосіб життя.

 

3.4.22. Зобов’язати органи та установи освіти і науки сприяти працівникам у відшкодуванні збитків, заподіяних їм каліцтвом або іншим ушкодженням здоров’я, пов’язаним з виконанням трудових обов’язків відповідно до статті 9 Закону України „Про охорону праці”.

 

3.4.23. Призначати керівників працівників органів управління освітою навчальних закладів, організацій тільки після перевірки знань з безпеки життєдіяльності (охорона праці, пожежна безпека тощо) відповідними постійно-діючими комісіями.

 

3.4.24. Ввести в органах управління освітою посаду керівника служби охорони праці (безпеки життєдіяльності) відповідно до вимог статті 15 Закону України „Про охорону праці”.

 

 

3.5. Соціальні гарантії, пільги, компенсації:

 

3.5.1. Вживати заходів для вирішення в установленому порядку питання щодо:

 

- встановлення доплати протягом трьох років за першим місцем роботи педагогічним працівникам дошкільних, позашкільних, загальноосвітніх професійно-технічних навчальних закладів, розташованих у сільській місцевості;

 

- поширення постанови Кабінету Міністрів України від 26 вересня 2006 року № 1361 «Про надання одноразової адресної грошової допомоги деяким категоріям випускників вищих навчальних закладів» на випускників педагогічних вищих навчальних закладів, які уклали договір про роботу в дошкільних, позашкільних та інших типах навчальних закладів.

 

3.5.2. Дотримуватись виконання вимог галузевої програми зайнятості населення.

 

3.5.3. Здійснювати перепрофілювання, закриття, ліквідацію, а також зміну форм власності об’єктів соціально-культурної сфери лише за згодою відповідної профспілкової організації.

 

3.5.4. Співпрацювати з державними службами зайнятості, брати участь у розробці, реалізації, контролі за виконанням заходів щодо забезпечення зайнятості працівників галузі при їх вивільненні.

 

 

3.5.5. При проведенні реорганізації, ліквідації установи, закладу освіти одночасно із звільненням найманих працівників (більше 5% їх загальної чисельності) керівництво установи, організації повідомляє районні, міський, обласний комітети профспілки і профкоми про це (не пізніше за 3 місяці до прийняття такого рішення) з одночасним поданням проекту плану заходів по працевлаштуванню працівників, який включає в себе такі розділи:

 

- створення комісії за участю представників профорганів;

 

- визначення можливостей установи, закладу щодо переводу працівників, що вивільняються, за їх згодою на іншу роботу;

 

- збереження на новому місці роботи середньої зарплати що отримував працівник на попереднім місці роботи, на весь період професійного перенавчання з відривом від виробництва;

 

- надання працівникам, що звільняються за п.1 ст.40 КЗпП України, можливості для пошуку нового місця роботи в робочий час протягом 2 місяців по одній годині на тиждень із збереженням заробітної плати.

 

3.5.6. Не допускати ліквідації та перепрофілювання дошкільних, позашкільних установ, оздоровчих таборів.

Спрямовувати свою діяльність на створення умов для забезпечення стабільної та ефективної роботи закладів освіти і науки.

 

3.5.7. Організовувати літнє оздоровлення дітей працівників галузі.

 

3.5.8. З метою досягнення спільної згоди в питаннях, що стосуються соціально-економічних інтересів, проводити попередні переговори з профспілковими органами при зміні форм власності і господарювання, створенні малих, спільних, приватних підприємств, фірм, кооперативів з використанням основних фондів установ системи освіти.

 

3.5.9. Здійснювати заходи щодо удосконалення системи підготовки, перепідготовки і підвищення кваліфікації кадрів.

 

3.5.10. Забезпечувати проходження працівниками системи освіти підвищення кваліфікації не рідше одного разу в 5 років.

 

3.5.11. Забезпечити вирішення питання щодо проведення обов’язкових щорічних безоплатних медичних оглядів працівників закладів освіти і науки, студентів, аспірантів, докторантів, які навчаються за денною формою навчання, учнів професійно-технічних навчальних закладів, придбання медичних книжок нового зразка.

 

3.5.12. Забезпечувати працевлаштування в установах і закладах галузі випускників навчальних закладів за отриманою спеціальністю відповідно до заявок.

 

3.5.13. Надавати допомогу трудовим колективам у відведенні земельних ділянок під городи та індивідуальне житлове будівництво.

 

3.5.14. Сприяти виплаті працівникам при виході їх на пенсію одноразової допомоги в розмірі посадового окладу (ставки заробітної плати) за рахунок власних коштів установи на умовах колективних договорів.

 

3.5.15. Вживати заходів для збереження в наступних роках передбачених ст. 57 Закону України «Про освіту» гарантій щодо оплати праці та забезпечення педагогічних працівників сільської місцевості і селищ міського типу та членів їх сімей безоплатним житлом з опаленням і освітленням.

 

3.5.16. Домагатися вирішення питання про надання пільгових кредитів працівникам закладів, установ освіти, для покращення житлових умов. Сприяти позитивному вирішенню питань щодо здешевлення вартості проїзду працівників галузі до місця роботи.

 

3.5.17. Забезпечити надання всім категоріям працівників, включаючи педагогічних і науково-педагогічних, матеріальної допомоги, в тому числі на оздоровлення, в сумі до одного посадового окладу на рік (матеріальна допомога на поховання зазначеним вище розміром не обмежується), виплату премій відповідно до їх особистого внеску в загальні результати роботи в межах фонду заробітної плати, затвердженого в кошторисах, відповідно до постанови Кабінету Міністрів України № 1298 від 30 серпня 2002 року.

 

3.5.18. Надавати працівникам матеріальну допомогу для вирішення соціально-побутових питань за рахунок власних коштів відповідно до п.5 ст.57 Закону України «Про освіту».

 

3.5.19. Вживати заходів щодо виконання нормативних документів, які стосуються виходу педпрацівників на пенсію, за вислугою років.

 

3.5.20. Забезпечити виконання органами виконавчої влади на місцях вимог ст. 14 та ст.55 Закону України "Про освіту" щодо соціального захисту учнів та педагогічних працівників сільської школи.

 

3.5.21. Домагатися безумовного виконання гарантій для педагогічних і науково-педагогічних працівників, передбачених чинним законодавством.

 

3.5.22. Не допускати надання роботодавцями необґрунтованих відпусток без збереження заробітної плати працівникам закладів, установ освіти.

 

3.5.23. Надавати працівникам матеріальну допомогу для вирішення соціально-побутових питань за рахунок власних коштів відповідно до пункту 5 статті 57 Закону України „Про освіту”.

 

3.5.24. Організовувати проведення галузевих спартакіад, туристичних зльотів серед працівників освіти та студентів.

 

3.5.25. Сприяти залученню освітянських та студентських колективів до участі у місцевих, міжрегіональних, всеукраїнських оглядах, конкурсах, фестивалях художньої самодіяльності.

 

 

3.6. Забезпечення умов для роботи профспілкових органів

і їх працівників:

 

3.6.1. Не допускати втручання керівників закладів установ і організацій освіти і науки у статутну діяльність організаційних ланок Профспілки, передбачену чинним законодавством.

 

3.6.2. Надавати в безоплатне користування галузевим профспілковим органам необхідні приміщення з усім обладнанням, опаленням, освітленням, прибиранням для роботи самих органів і для проведення зборів працівників; засоби зв’язку і транспорту.

 

3.6.3. Забезпечувати вільний вхід до закладів та установ освіти і науки представників Профспілки працівників освіти і науки України їх доступ до робочих місць, місць зібрання членів Профспілки, можливість зустрічі та спілкування з працівниками і студентами, іншими особами, які навчаються.

 

3.6.4. Долучати представників профспілкових організацій до роботи в дорадчих та робочих органах.

 

3.6.5. Забезпечити виборним профспілковим працівникам після закінчення строку їх повноважень працевлаштування в установах, закладах освіти і не допускати їх звільнення з ініціативи власника або уповноваженого ним органу протягом двох наступних років роботи.

 

3.6.6. Забезпечувати в закладах освіти і науки безготівковий порядок сплати членських профспілкових внесків згідно з особистими заявами членів Профспілки працівників освіти і науки України з подальшим їх перерахуванням на рахунки відповідних профспілкових органів або транзитні рахунки профспілкових органів не пізніше трьох банківських днів після виплати заробітної плати працівникам та стипендії студентам, іншим особам, які навчаються.

 

 

 

IV. ЗОБОВ’ЗАННЯ ОБКОМУ ПРОФСПІЛКИ ТА

ЧЛЕНСЬКИХ ОРГАНІЗАЦІЙ НА МІСЦЯХ

 

 

4.1. Сприяти управлінню освіти і науки облдержадміністрації в реалізації цієї Угоди, зниженню соціальної напруги в трудових колективах, удосконаленню виробничих відносин, зміцненню трудової дисципліни.

 

4.2. Підтримувати керівників установ і закладів освіти в реалізації заходів щодо покращення умов праці, побуту, оздоровлення працівників освіти.

 

4.3. Забезпечити контроль за виділенням коштів на оздоровлення працюючих всіма формами за рахунок бюджету соціального страхування працівників освіти.

 

4.4. Захищати правові, соціальні та професійні інтереси членів профспілки на основі чинного законодавства і відповідно до цієї Угоди.

 

4.5. Сприяти перекваліфікації кадрів, їх працевлаштуванню.

 

4.6. Брати участь в розробці та погоджені проектів нормативно-правових актів, що стосуються інтересів працівників галузі з питань трудових відносин, охорони праці та інших питань. При необхідності відстоювати права трудящих в органах державної влади і управління, судах.

 

4.7. Своєчасно доводити до відома комітетів Профспілки зміст нормативних документів, що стосуються соціально-економічних інтересів працівників освіти, науки та осіб, які навчаються.

 

4.8. Спрямовувати роботу комітетів Профспілки на організацію контролю за своєчасним введенням в дію нормативних документів з питань трудових відносин, умов, нормування праці, розподілу навчального навантаження, додержанням в закладах та установах освіти і науки трудового законодавства.

 

4.9. Вносити пропозиції, які будуть забезпечувати соціально-економічні і правові гарантії працівникам при зміні форм власності.

 

4.10. При проведенні приватизації відстоювати права і захищати інтереси працівників.

 

4.11. Здійснювати громадський контроль за проведенням приватизації об’єктів, що використовується делегатами освіти, не допускати прийняття власниками необґрунтованих рішень.

 

4.12. При неможливості працевлаштування працівників, при ліквідації або реорганізації установ і закладів освіти , профспілкові органи порушують питання перед місцевими органами державної влади про призупинення звільнення або про поетапне звільнення працівників.

 

4.13. Надавати консультативну і юридичну допомогу членам профспілки.

 

4.14. Сприяти поширенню практики представлення виборними органами Профспілки інтересів членів Профспілки при розгляді їх трудових спорів в комісіях по трудових спорах, судах.

 

4.15. Не знімати з профспілкового обліку звільнених працівників до їх працевлаштування.

 

4.16. Сторони забезпечують контроль за виконанням Галузевої угоди, колективних договорів і угод на місцях.

Не рідше одного разу на півроку аналізують і узагальнюють хід виконання Угоди, а в разі невиконання окремих положень здійснюють додаткові заходи щодо їх реалізації.

 

4.17. Направляти пропозиції щодо покращення соціально-правового захисту учасників навчально-виховного процесу в Центральний комітет Профспілки працівників освіти і науки України, Міністерству освіти і науки України.

 

4.18. Інформувати органи Державної інспекції праці про факти порушень, зобов’язань колективних договорів, Угод та вимог законодавства щодо термінів виплати заробітної плати, інших платежів з метою недопущення таких порушень.

 

4.19. Постійно координувати зусилля профорганів щодо здійснення контролю за проведенням індексації грошових доходів працівників, студентів галузі та компенсації заробітної плати у разі її затримання більше, ніж на один місяць.

 

 

 

 

Погода

Історико-краєзнавчий портрет Буковини

Новий сайт

Геліантус

Учитель року -2019

Результати:

Географія

Основи здоров'я

Педагогічна преса

Освітній портал «Педагогічна преса»
Педагогічна преса: все про освіту в Україні та світі.
 • Призов до армії 2020 року перенесли
  В Україні через пандемію коронавірусу весняний призов до армії 2020 року перенесли на літо. У Міністерстві освіти і науки запевняють, що домовилися з Міноборони й випускників шкіл та вищих навчальних закладів не призиватимуть до армії у цей період. Про це виконувачка обов’язків глави МОН Любомира Мандзій заявила в ефірі програми «Мокрик По Живому» на hromadske. «Зважаючи на […]
 • Скасування ДПА – незаконне: МОН
  Міністерство освіти і науки, у відповідь на Наказ Департаменту освіти і науки КМДА «Про звільнення у 2019/2020 навчальному році від проходження державної підсумкової атестації», заявляє: Читайте також: Як змінилися умови вступу до ЗВО   Наказ Департаменту освіти і науки Київської міської державної адміністрації від 3 червня 2020 року №102 “Про звільнення у 2019/2020 навчальному році […]
 • Коли збільшать заробітну плату вчителям?
  Реформа заробітних плат для вчителів розпочнеться вже цього року. Про це, в інтерв’ю партійному сайту Слуга народу, сказав голова Комітету ВР з питань освіти, науки та інновацій Сергій Бабак. Ми розуміємо, що українські педагоги повинні отримувати кращу оплату праці. Але нам для цього потрібно змінити підхід: збільшити посадовий оклад і спростити заплутану систему різних надбавок. До цього питання […]
 • Відбір підручників автоматизують
  Якісна підготовка експертів, автоматизована система для конкурсного відбору, нові критерії оцінювання підручників – зміни, що назріли давно. Директор Українського інституту розвитку освіти Вадим Карандій під час Онлайн-EdCamp 2020 презентував нововведення, які планують упроваджувати поетапно. Ці зміни стосуватимуться конкурсу підручників для 5-6 класів НУШ, для 4 класу НУШ конкурс проведуть за чинними правилами. Карандій пояснив це тим, що “система оцінювання […]
 • Школи можуть закуповувати документацію без свідоцтв про її відповідність педагогічним вимогам
  Відтепер обов’язкова ділова документація для закладів загальної середньої освіти не повинна супроводжуватись свідоцтвом про її відповідність педагогічним вимогам. Таким чином, школи отримали можливість закуповувати документацію, яка не має таких свідоцтв. Відповідні наказ і лист-роз’яснення оприлюднено на сайті МОН. «Скасування таких свідоцтв – ще один крок до розвитку автономії шкіл та дебюрократизації управлінських процесів, що закладено у Законі “Про повну […]
 • Відеоінструкція для учасників пробного ЗНО-2020
  Український центр оцінювання якості освіти підготував відеоінструкцію щодо безпечного проходження пробного тестування в умовах епідемії коронавірусу. Читайте також: Як змінилися умови вступу до ЗВО У відео співробітники УЦОЯО закликають учасників пробного тестування дотримуватись рекомендацій медиків та не наражати себе та інших на небезпеку, слідкувати за самопочуттям перед тестуванням, залишатись вдома за наявності симптомів ГРВІ. Також […]