ЛогінКорисні посилання

Міністерство освіти і науки України

Чернівецький обласний інститут післядипломної педагогічної освіти

Департамент освіти і науки, молоді та спорту Чернівецької обласної державної адміністрації

Інформаційна система управління освіти Чернівецької області

Путила туристична

Путильська районна державна адміністрація

Путильська районна організація профспілки працівників освіти

Районний методичний кабінет

Путильський РЦДЮТ

«Педрада» портал освітян України

10minschool

Сайт вчителів інформатики Путильщини

Сайт вчителів математики Путильщини

Сайти ЗНЗ району:

Путильська ЗОШ І-ІІІ ступенів

Путильська гімназія

Селятинська ЗОШ-інтернат І-ІІІ ступенів

Селятинська ЗОШ I-III ступенів

Самаківська ЗОШ I-III ступенів

Шепітська ЗОШ I-III ступенів

Яблуницька ЗОШ І-ІІ ступенів

Киселицька ЗОШ I-III ступенів

Підзахаричівський НВК

Мариничівський НВК

Русківський НВК

Фошківський НВК

Плосківська ЗОШ I-III ступенів

Розтоківська ЗОШ I-III ступенів

Дихтинецька ЗОШ I-III ступенів

Усть-Путильська ЗОШ I-II ступенів

Конятинська ЗОШ I-III ступенів

Сергіївська ЗОШ I-III ступенів

Довгопільська ЗОШ І-ІІІ ступенів

Замогильна ЗОШ І-ІІ ступенів

Сайти ДНЗ району:

Селятинський ДНЗ

Яблуницький ДНЗ

Киселицький ДНЗ

Конятинський ДНЗ

Путильський ДНЗ

Усть-Путильський ДНЗ

Плосківський ДНЗ

Довгопільський ДНЗ

Сергіївський ДНЗ

Розтоківський ДНЗ

Дихтинецький ДНЗ

ІСУО

 

 

 

КУРС:Дошкілля

Реєстрація на чергу в ДНЗ

Випускникам

Команда сайту

Адміністратор:

Попюк Петро Михайлович

Пошта:

putvos@ukr.net

Статистика

Користувачі : 13621
Зміст : 2263
Переглянути хіти змісту : 2282479

RSSВідбулося засідання методичної ради заступників директорів з навчальної роботи PDF Друк e-mail
Написав Administrator   
Вівторок, 29 січня 2019, 16:43

29 січня  2019 року на базі РМК відділу освіти  відбулося засідання методичної ради  на яку запрошувались  заступники директорів з навчальної роботи. На засідання виносились питання:

1. Про надання методичної допомоги та здійснення моніторингу знань  учнів ЗЗСО з біології.

2.  Про надання методичної допомоги та здійснення моніторингу знань та умінь учнів ЗЗСО з трудового навчання.

3.Про надання методичної допомоги та здійснення моніторингу стану викладання предмета «Захист Вітчизни» в ЗЗСО.

4.Про  підсумки проведення І та ІІ етапів Всеукраїнських учнівських олімпіад з базових дисциплін.

5.Про підсумки І туру Всеукраїнського конкурсу «Учитель року -2019»

6. Про результати проходження курсів підвищення кваліфікації педагогічними працівниками в 2018 році та план курсової перепідготовки на 2019 рік.

 

По-першому питанню з інформацією виступила Шемберко М.М., методист РМК відділу освіти, яка проінформувала про стан викладання біології в ЗЗСО району.

Адміністраціями закладів освіти району систематично здійснюється контроль за станом викладання предмета. Результати та висновки про роботу вчителів біології розглядаються на засіданнях педагогічних рад та  узагальнюються виробничими наказами.

При вивченні біології важливе місце посідає матеріально - технічне забезпечення. Не у всіх закладах освіти є окремі, або інтегровані кабінети біології, де створено навчальне біологічне середовище. Зокрема, відсутні біологічні кабінети у Сергіївській ЗОШ І-ІІІ ступенів та Підзахаричівському НВК «Перлина Гуцульщини». Майже при усіх кабінетах біології є підсобні приміщення для зберігання навчально – матеріальної бази. Але в силу об'єктивних причин кабінети біології не задовольняють сучасних потреб біологічної науки. Лише в Путильській ЗОШ, Путильській гімназії, Дихтинецькій ЗОШ кабінети мають сучасне матеріально – технічне оснащення: мультимедійний комплекс з відповідним програмним забезпеченням, екранно-звукове обладнання, підключені до мережі Інтернет, мікроскопи та постійні мікропрепарати, посуд, муляжі, гербарій. У січні 2019 року проводився моніторинг наявної матеріально-технічної бази кабінетів природничо-матеріального напряму. Проведений аналіз показав, що наявне обладнання для проведення лабораторних і практичних робіт застаріле, не вистачає обладнання для виготовлення тимчасових мікропрепаратів, постійні мікропрепарати відсутні, немає препарувальних наборів, а це унеможливлює виконання лабораторних і практичних робіт відповідно до програми. Макети і муляжі теж застарілі, або вони взагалі відсутні, що зменшує візуалізацію сприйняття матеріалу. В біології наочність (комп’ютерні презентації, діаграми, графіки, схеми, аудіо і відеозаписи) відіграє не тільки ілюстративну функцію, а допомагає розкрити різні сторони досліджуваного об’єкта, так як служить опорою адекватних розумових і практичних дій.

Навчання учнів з предмета проводиться лише частково на базі кабінетів, які приблизно на 60 - 70 % забезпечені натуральними об'єктами, на 50% — приладами та пристосуваннями, на 75 - 80 % — таблицями, що в цілому дає змогу виконувати навчальну програму. У кабінетах біології є куточки живої природи, проте не у всіх кабінетах вони відповідають Положенню про куточки живої природи загальноосвітніх і позашкільних навчальних закладів, затвердженому наказом Міністерства освіти і науки України від 09.08.2002 № 456. Не на всіх рослинах є етикетки з видовою та родовою назвою, Батьківщиною даної рослини та біологією вирощування. Куточок живої природи не забезпечений рослинами згідно переліку Положення.

Вчителі біології  спрямовують свою роботу на роботу з одарованими учнями під час підготовки до ІІ етапу Всеукраїнських учнівських олімпіад з біології.  іі етап Всеукраїнської учнівської олімпіади з біології відбувся 10 листопада 2018 року. На ІІ етапі якісні знання показали учні Путильської ЗОШ І—ІІІ ступенів – 6 переможців, Дихтинецької – 5 переможців, Киселицької – 2 переможці, Розтоківської, Сергіївської, Селятинської, Підзазахаричівського НВК, Галицівського ЗСО – по 1 переможцю.

26 січня 2019 року відбувся ІІІ етап Всеукраїнської учнівської олімпіади з біології, на якому гарно проявили свої знання учні Дихтинецької ЗОШ І-ІІІ ступенів Скрипчук Владислав та учень Селятинської ЗОШ І-ІІІ ступенів Муринок Ярослав.

Результати ДПА у форматі ЗНО (2018 рік):

У минулому році ДПА у формі ЗНО складали 55 учнів (29,7%).

6 випускників набрали 160 – 180 балів

9 випускників  – 140 – 160 балів

22 випускники 100 – 120 балів

9 – не подолали поріг (учні Путильської, Розтоківської, Киселицької, Шепітської ЗОШ І-ІІІ ступенів).

Найвищий показник за результатами ЗНО (160 – 200 балів) мали учні Дихтинецької, Розтоківської, Киселицької ЗОШ І-ІІІ ступенів, Путильської гімназії.

 

По-другому питанню виступила Гончарюк І.Д., методист РМК відділу освіти,  молоді та спорту, яка наголосила, що зміст навчального предмета реалізується за трьома варіантами програми:

для хлопців (19 груп: 1 група – Розтоківська ЗОШ, 3 – Киселицька ЗОШ, 5 – Путильська ЗОШ, 7 - Сергіївська ЗОШ, 3 – Дихтинецька ЗОШ);

для дівчат (18 груп: 1 група – Розтоківська ЗОШ, 2 – Киселицька ЗОШ, 5 - Путильська ЗОШ, 7 – Сергіївська ЗОШ, 3 – Дихтинецька ЗОШ);

для класів, що не поділяються на групи хлопців і дівчат (16 класів: 4 –Підзахаричівський НВК, 4 – Розтоківська ЗОШ, 2 – Дихтинецька ЗОШ, 5 – Замогильна ЗОШ).

Предмет «Технології» вивчається у 11 класах Розтоківської, Киселицької, Путильської та Дихтинецької ЗОШ І-ІІІ ступенів та у 10 класах – вже за вибором дітей – тільки у Путильській та Дихтинецькій ЗОШ І-ІІІ ступенів.

Аналіз тематичного оцінювання (останнє в 2018р.) дає підстави стверджувати, що програмовий матеріал з трудового навчання більшість учнів засвоїли на достатньому та високому рівні.

Прикладом результативності трудового навчання є також участь учнів в олімпіадах різних рівнів. Впродовж останніх чотирьох років на ІІІ етапі Всеукраїнських олімпіад з трудового навчання учні ЗЗСО району займали призові місця:

2015-2016 н. рік. ІІІ місце учня Путильської ЗОШ І-ІІІ ступенів.

2016-2017 н. рік. ІІІ місце учня Дихтинецької ЗОШ І-ІІІ ступенів.

2017-2018 н. рік. І місце учень Підзахаричівського НВК.

2018-2019 н. рік. ІІІ місце - 2 учні Дихтинецької ЗОШ І – ІІІ ступенів.

Учні 7-11 класів ПідзахаричівськогоНВК є неодноразовими призерами районної та обласної виставок декоративно-ужиткового мистецтва та науково-технічної творчості учнівської молоді, конкурсів та акцій, а саме;

2016-2017 н.р учні здобули – 11 дипломів та грамот.

2017-2018 н.р учні здобули – 16 дипломів та грамот, 1-Гран-Прі.

Вчителі трудового навчання активно приймають участь в різноманітних конкурсах, заходах, виставках, де представники Путильщини займають призові місця.

Вчитель трудового навчання Киселицької та Дихтинецької ЗОШ І-ІІІ ступенів Кречун Микола Терентійович прийняв участь у 2014 році у ІІ етапі Всеукраїнського конкурсу «Вчитель року», де зайняв ІІ місце.

Вчителі усіх шкіл беруть участь у шкільних та районних методичних об`єднаннях.

В ЗЗСО району є 8 майстерень: 6 комбінованих (Підзахаричівський НВК, Розтоківська, Киселицька, Сергіївська, Дихтинецька ЗОШ І-ІІІ ст., Замогильна ЗОШ І-ІІст. 1 обробки деревини (Путильська ЗОШ), 1 обробки металлу (Путильська ЗОШ) та 2 кабінети обслуговуючої праці (Путильська, Дихтинецька ЗОШ).

Активно ведеться робота по збереженню приміщення майстерень та їх матеріально-технічної бази силами вчителів трудового навчання. Наявне обладнання та інструменти в навчальних майстернях збережені, проте вони застарілі.

У 2018 році здійснено моніторинг навчальних майстерень (технічні та обслуговуючі види праці), що додається. Аналіз забезпечення навчальних майстерень свідчить про недостатнє їх технічне забезпечення, що створює додаткові труднощі у вчителя та учнів при виконанні практичної частини програми. Матеріально-технічна база шкільних майстерень і кабінетів потребує поповнення та оновлення сучасними засобами навчання, обладнанням, приладдям і технічними засобами навчання.

Відсутнє фінансування для закупівлі розтратних матеріалів та самого матеріалу. Все доводиться забезпечувати за рахунок спонсорської допомоги або за рахунок забезпечення батьків, учнів, вчителя.

По-третьому питанню виступила Москаль Л.Ю., методист РМК відділу освіти, молоді та спорту, яка зазначила, що основною організаційною формою вивчення предмета «Захист Вітчизни»  є урок, що проводиться вчителем згідно з календарно-тематичним плануванням та навчальним планом, складеними відповідно до навчальної програми. Важливими умовами успішності занять з предмета є висока дисципліна, організованість, відповідальність учнів та самого вчителя.

Рекомендована форма одягу для вчителя під час проведення занять з предмету «Захист Вітчизни» (програма для юнаків) – військова (форма Збройних формувань України).

Уроки предмету «Захист Вітчизни» в закладах освіти району здійснюються у приміщеннях виділених кабінетів закладу. В жодному закладі освіти не має відповідно оснащеного кабінету Захисту Вітчизни, відсутні сучасні муляжі. В зв’язку з цим учні отримують більш теоретичну підготовку.

Недостатня увага приділяється вогневій підготовці учнів, практичним навичкам стрільби з пневматичної зброї, оскільки на території району відсутній тир.

Позакласна робота з предмета «Захист Вітчизни» є логічним доповненням, поглибленням пізнавальних інтересів учнів. Щорічно вчителі предмета разом із педагогами закладів організовують участь учнів у конкурсах «Козацькі забави», різних патріотичних конкурсах, відвідують військову частину відділу державної прикордонної служби  «Селятин» Чернівецького прикордонного загону. У всіх закладах освіти оформлені стенди про земляків – учасників АТО та протягом навчального року проведені неодноразові зустрічі з учасниками АТО.

Наступним етапом є організація участі учнів у Всеукраїнській дитячо-юнацькій військово-патріотичній грі «Сокіл» («Джура»).

У І етапі взяла участь команда учнів Путильської ЗОШ І-ІІІ ступенів під керівництвом вчителя Сирбова І.Л., які зайняли І місце та взяли участь у ІІ (обласному) етапі «Всеукраїнської дитячо-юнацької військово-патріотичної гри «Джура» в м. Чернівці.

У обласному етапі Всеукраїнської спартакіади серед допризовної молоді Чернівецької області у 2018 році, взяла участь команда учнів Дихтинецької ЗОШ І-ІІІ ступенів, під керівництвом Різака Василя Івановича, вчителя фізичного виховання та Чечула Петра Володимировича,  вчителя предмета «Захист Вітчизни» Дихтинецької ЗОШ І-ІІІ ступенів.

Середній бал навчальних досягнень учнів у ЗЗСО Путильського району за 2017/2018 навчальний рік:

в 10 класі – 9 балів;

в 11 класі – 9,7 балів.

Середній бал навчальних досягнень учнів у ЗЗСО Путильського району за І семестр 2018/2019 навчальний рік:

в 10 класі – 8,6 балів;

в 11 класі – 9,6 балів.

Важливим питанням є позаурочна  гурткова робота з військово-патріотичного виховання. Сьогодні на  добровільних засадах діє гурток «Карпатські козаки» на базі Путильської ЗОШ. Оплачувані гуртки відсутні.

Про підсумки проведення   ІІ етапу Всеукраїнських учнівських олімпіад з навчальних предметів проінформувала Шевчук Л.І., завідувач РМК відділу освіти, молоді та спорту.  В Олімпіаді взяли участь чотири заклади загальної середньої освіти Селятинської ОТГ та вісім закладів загальної середньої освіти Путильського району, в складі яких налічувалося 401 учень, переможець І етапу.

За результатами кожної олімпіади видавався підсумковий наказ.

Згідно  рішень журі переможцями визнано 159 учнів. З них дипломами І ступеня нагороджено 54 учні, ІІ – 63, ІІІ – 72. Не визначено переможців з астрономії та інформатики.

По закладах освіти:

Путильська ЗОШ І-ІІІ ступенів дипломів І ступеня має 11, ІІ– 5, ІІІ – 12. Всього 28.

Путильська гімназія: І –11, ІІ – 12, ІІІ – 6. Всього 29.

Киселицька ЗОШ І-ІІІ ступенів: І– 5, ІІ – 2, ІІІ – 7. Всього 14.

Замогильна ЗОШ І-ІІ ступенів: І– 3, ІІ – 2, ІІІ – 4. Всього 9.

Дихтинецька ЗОШ І-ІІІ ступенів: І–11, ІІ – 15, ІІІ – 10. Всього 36.

Розтоківська ЗОШ І-ІІІ ступенів: І– 5, ІІ – 12, ІІІ – 8. Всього 25.

Підзахаричівський НВК «Перлина Гуцульщини»: І – 1, ІІ  – 4, ІІІ – 6. Всього 11.

Сергіївська ЗОШ І-ІІІ ступенів: І– 1, ІІ – 3, ІІІ – 7. Всього 11.

Селятинськмий ЗЗСО: І–1, ІІ –3, ІІІ – 5.Всього 9.

Галицівський ЗЗСО: 1– 3, ІІ–0, ІІІ – 5. Всього 8.

Плосківський ЗЗСО: І – 2, ІІ – 5, ІІІ – 4. Всього 10.

Шепітський ЗЗСО переможців немає.

Нестандартних ситуацій під час проведення ІІ туру олімпіад не виникало.

Адміністрації Путилської ЗОШ І-ІІІ ступенів та Путильської гімназії створили належні умови для проведення олімпіад та роботи фахових журі.

Про проходження курсів підвищення кваліфікації педагогічними працівниками в 2018 році та планом курсової перепідготовки на 2019 рік  ознайомила Шемберко М.М., методист РМК відділу освіти, молоді та спорту, яка наголосила, що перспективний план курсової перепідготовки - обов’язковий документ, відповідно до якого дотримується черговість проходження педагогами курсів підвищення кваліфікації. Перспективний план складається заступником директора з наукової та навчально-методичної роботи терміном на 5 років і щорічно коригується з метою своєчасної курсової перепідготовки педагогів.       Перевірка діяльності з питань організації післядипломної освіти педагогічних кадрів  шкіл показала, що директори, заступники директорів з навчально – виховної роботи намагаються приділяти увагу підвищенню кваліфікації педкадрів, забезпечувати індивідуальний підхід при формуванні замовлень на курси, їх мотивацію. Заступниками  директорів  з навчально – виховної роботи ведеться облік післядипломної освіти вчителів, наявні перспективні плани підвищення кваліфікації.

Разом з тим, перевірка діяльності з питань організації післядипломної освіти педагогічних кадрів виявила ряд недоліків, а саме:

на місцях не завжди вчасно готуються замовлення для направлення педпрацівників на курси підвищення кваліфікації відповідно до їх запитів і потреб;

не завжди узгоджуються терміни навчання на курсах з планами атестації;

простежується нерівномірний розподіл педагогічних кадрів на підвищення кваліфікації по роках.

У 2018 році курсову перепідготовку пройшли 108 педагогічних працівників,. використовуючи всі пропоновані форми підвищення кваліфікації

У 2019 році курсова перепідготовка здійснюватиметься за списками, складеними ІПППО, на кожен місяць окремо, відповідно до кваліфікаційних категорій та педагогічних звань слухачів. 

В обговоренні питань, винесених на засідання районної методичної ради, активну участь узяли заступники директорів ЗЗСО з навчальної роботи. Підсумовуючи обговорення кожного із питань, Шевчук Л.І., яка націлила учасників засідання на надання якісних освітніх послуг учасникам навчального процесу.

Останнє оновлення на Вівторок, 29 січня 2019, 16:53
 

Погода

Історико-краєзнавчий портрет Буковини

Новий сайт

Геліантус

Учитель року -2019

Результати:

Географія

Основи здоров'я

Педагогічна преса

Освітній портал «Педагогічна преса»
Педагогічна преса: все про освіту в Україні та світі.
 • Українські школи та університети з 19 регіонів відкриють перші в Україні філіали #ДівчатаSTEM
  CSR Ukraine, експертна організація Центр “Розвиток КСВ”, за підтримки UNFPA Ukraine, Фонду ООН в галузі народонаселення в Україні, та Інституту модернізації змісту освіти ініціювали відкриття перших в Україні філіалів #ДівчатаSTEM з метою популяризації технічних спеціальностей та збільшення кількості дівчат до STEM-напрямів. До створення Філіалів долучилося 49 навчальних закладів з 19 регіонів України: Вінницька, Волинська,Дніпропетровська, Донецька, […]
 • Спортсмен Економіко-правничого коледжу ЗНУ завоював «срібло» на чемпіонаті України з жиму лежачи
  15-18 липня в м. Коломия відбувся чемпіонат України з жиму лежачи серед чоловіків і жінок. У цих змаганнях взяли участь близько 150 спортсменів із різних міст України в різних вагових і вікових категоріях. Економіко-правничий коледж Запорізького національного університету на чемпіонаті гідно представив студент 3 курсу спеціальності «Журналістика» Андрій Бойко. У ваговій категорії 93 кілограми серед юнаків […]
 • Підвищена оплата праці в ліцеях, гімназіях
  Статтею 9 Закону України «Про загальну середню освіту» від 5.09.2017 № 2145 встановлено, що здобуття загальної середньої освіти забезпечують: початкова школа – заклад освіти I ступеня (або структурний підрозділ іншого закладу освіти), що забезпечує початкову освіту; гімназія – заклад середньої освіти II ступеня (або структурний підрозділ іншого закладу освіти), що забезпечує базову середню освіту; ліцей […]
 • Вступ-2019. Коли будуть рекомендації на бюджет і що робити для зарахування
  Усім вступникам обов’язково необхідно перевірити статус своїх заяв у персональному кабінеті. У конкурсному відборі братимуть участі тільки ті заяви, статус яких: «Допущено до конкурсу» – для заяв, що подані на бюджет, а в разі не отримання рекомендації також на контракт; «Допущено до конкурсу (навчання за кошти фізичних і юридичних осіб)» – для заяв виключно на […]
 • Українські школярі вибороли 9 медалей на міжнародних олімпіадах з математики та біології
  Українські школярі здобули 6 медалей на Міжнародній учнівській олімпіаді з математики і 3 медалі – на Міжнародній учнівській олімпіаді біології. Змагання одночасно завершилися сьогодні, 22 липня 2019 року. Так, до складу команди, яка представляла Україну на олімпіаді з математики, увійшло 6 учнів. Вони вибороли такі медалі: “Золото” Федір Юдін, учень 10-го класу ліцею № 208 […]
 • Без знання минулого немає майбутнього: педагоги ЛККЕіП подорожували Тернопільщиною
  Одним з найважливіших засобів формування розвитку колективу є вироблені в ньому традиції. Вже котрий рік поспіль трудовий колектив Львівського кооперативного коледжу економіки і права  підтримує традицію – організовуються поїздки для ознайомлення з українськими культурно-історичними цінностями та особливостями регіонів України. Цьогоріч була ініційована та організована директором коледжу Наталією Зубко  та  головою об’єднаного профкому коледжу Наталію Кутною […]

Календар