ЛогінКорисні посилання

Міністерство освіти і науки України

Чернівецький обласний інститут післядипломної педагогічної освіти

Департамент освіти і науки, молоді та спорту Чернівецької обласної державної адміністрації

Інформаційна система управління освіти Чернівецької області

Путила туристична

Путильська районна державна адміністрація

Путильська районна організація профспілки працівників освіти

Районний методичний кабінет

Путильський РЦДЮТ

«Педрада» портал освітян України

10minschool

Сайт вчителів інформатики Путильщини

Сайт вчителів математики Путильщини

Сайти ЗНЗ району:

Путильська ЗОШ І-ІІІ ступенів

Путильська гімназія

Селятинська ЗОШ-інтернат І-ІІІ ступенів

Селятинська ЗОШ I-III ступенів

Самаківська ЗОШ I-III ступенів

Шепітська ЗОШ I-III ступенів

Яблуницька ЗОШ І-ІІ ступенів

Киселицька ЗОШ I-III ступенів

Підзахаричівський НВК

Мариничівський НВК

Русківський НВК

Фошківський НВК

Плосківська ЗОШ I-III ступенів

Розтоківська ЗОШ I-III ступенів

Дихтинецька ЗОШ I-III ступенів

Усть-Путильська ЗОШ I-II ступенів

Конятинська ЗОШ I-III ступенів

Сергіївська ЗОШ I-III ступенів

Довгопільська ЗОШ І-ІІІ ступенів

Замогильна ЗОШ І-ІІ ступенів

Сайти ДНЗ району:

Селятинський ДНЗ

Яблуницький ДНЗ

Киселицький ДНЗ

Конятинський ДНЗ

Путильський ДНЗ

Усть-Путильський ДНЗ

Плосківський ДНЗ

Довгопільський ДНЗ

Сергіївський ДНЗ

Розтоківський ДНЗ

Дихтинецький ДНЗ

ІСУО

 

 

 

КУРС:Дошкілля

Реєстрація на чергу в ДНЗ

Випускникам

Команда сайту

Адміністратор:

Попюк Петро Михайлович

Пошта:

putvos@ukr.net

Статистика

Користувачі : 11579
Зміст : 2262
Переглянути хіти змісту : 2277815


Путильське районне лабораторне відділення направляє Інформацію щодо епідситуації з кору та рекомендує довести її до відома учнів та батьків PDF Друк e-mail
Написав Administrator   
Вівторок, 17 жовтня 2017, 09:39

В Путильському районі зареєстровано 32 випадки захворювання на кір (Усть-Путильська загальноосвітня школа І-ІІ ступенів 3 клас (10 випадків), 1 клас (2 випадки), 2 клас (2 випадки), 4 клас (2 випадки), 5 клас ( 1 випадок). Путильська загально освітня школа І-ІІІ ступенів 1-В клас (1 випадок), 3-Г клас (1 випадок),4-А клас ( 1 випадок). Путильський ДНЗ середня група №1 (1 особа),  у побуті (8 випадків),с.Селятин ДНЗ (1 випадок), Усть-Путильський ДНЗ  (1 випадок – середня група, 1 випадок – старша група).

Рекомендуємо Вам звернути увагу на стан   здоров’я своїх дітей і при будь-яких його змінах (кашель, чхання, болі в горлі, підвищення температури  тощо) звертатись до лікаря. Тим дітям, які не щеплені проти кору необхідно негайно провести щеплення проти кору.

В Україні в 2017 році значно зросла захворюваність на кір. Найвищі показники відмічаються в Івано-Франківській (більше 300 випадків) та Одеській областях (до 200 випадків). Основною причиною такого поширення корової інфекції  в Україні є низький відсоток щеплених дітей із-за  відмов батьків від щеплень.

КІР

Кір - це висококонтагіозне захворювання. Вірус кору викликає підвищення температури і хворобливу висипку, яка починається на слизовій оболонці і поширюється від лінії волосся голови вниз на обличчя і шию і по всьому тілі до китиць рук і стоп ніг. Більше 850.000 дітей щорічно вмирають від ускладнень кору, таких як діарея, пневмонія і енцефаліт.

 

Інфекція поширена на всіх континентах, тому що до збудника кору сприйнятлива кожна людина, яка не перенесла цієї інфекції. Така сприйнятливість людини до корової інфекції протягом тисячоліть утвердила думку, що це неминуче лихо, яке кожна людина мусить перенести і краще, коли це станеться у перші роки життя. Але кір страшний тим, що його збудник може уражати центральну нервову систему, внаслідок чого виникає таке грізне ускладнення як енцефаліт, що часто закінчується смертю.

При більш легкому ураженні центральної нервової системи людина одужує, однак, за даними американських лікарів, в середньому у одного на 1000 перехворілих виявляють чітко виражене пригнічення інтелектуального розвитку.

Тому заходи щодо запобігання захворюваності на кір є одною із важливих умов збереження і нормального інтелектуального розвиту людської популяції. Крім того, у перехворілих різко знижується імунітет до інших інфекцій (дифтерія, поліомієліт, правець, кашлюк, паротит і т.д.)

Захворювання на кір викликається вірусом. Епідемічний процес підтримується лише у людському суспільстві. Заражена людина починає виділяти вірус в останній день скритого періоду, який триває 7-14 днів, а при введенні імуноглобуліну може продовжитись до 3-4 тижнів. Найбільше виділення збудника відбувається за 4 дні до висипання, після висипання воно зменшується.

Передається збудник повітряно-крапельним шляхом. Вірус розмножується на слизових оболонках верхніх дихальних шляхів і зумовлює кашель, чхання, в процесі яких збудник у великій кількості виділяється у повітря. Хоча виділений збудник при кімнатній температурі знешкоджується протягом декількох годин, інтенсивне виділення його хворим, висока сприйнятливість не імунних людей призводить до швидкого поширення збудника.

У перші дні гарячкового періоду діагноз кору поставити важко, а саме в цей період хворий найбільш активно виділяє збудник. Коли ж розпочинаються висипання і діагноз поставити легко, виділення вірусу різко зменшується і на 3-4 день хворий не становить небезпеки для оточуючих.

Тому, хворого з ознаками респіраторного захворювання (кашель, чхання, болі в горлі, підвищення температури  тощо) необхідно ізолювати або в окремій кімнаті, або відгородити куточок в кімнаті. Членам родини необхідно якнайменше контактувати з хворим, а особа, яка доглядає хворого повинна одягати чотиришарову марлеву маску. Кімнату необхідно часто провітрювати і робити вологе прибирання із застосуванням дезінфікуючих засобів. при встановленні діагнозу кору тяжкого перебігу хворого бажано госпіталізувати в інфекційне відділення для попередження ускладнень (енцефаліту, пневмонії тощо). Адже висипка, яку ми бачимо на тілі хворого вражає і всі внутрішні органи (легені, кишківник, печінку, нирки тощо).

А захистити дітей та підлітків від захворювання на кір може лише імунізація коровою вакциною.

В.о. завідувача Путильського

районного лабораторного відділення                                                                  Л.В. Петрик

Останнє оновлення на Вівторок, 17 жовтня 2017, 09:46
 

Погода

Історико-краєзнавчий портрет Буковини

Новий сайт

Геліантус

Учитель року -2019

Результати:

Географія

Основи здоров'я

Педагогічна преса

Освітній портал «Педагогічна преса»
Педагогічна преса: все про освіту в Україні та світі.
 • Вступ-2019: Як розрахувати конкурсний бал, у кого є пільги під час вступу: розпочала роботу гаряча лінія МОН
  Що таке конкурсний бал і як він розраховується, скільки заяв можна подати на бюджетну і контрактну форми навчання, якими пільгами можна скористатись під час вступу. Відповіді на ці та інші запитання вступники тепер зможуть отримати, звернувшись на гарячу лінію МОН або у приймальню громадян щодо вступної кампанії. Їхня робота стартувала сьогодні, 24 червня 2019 року, […]
 • Здобути вищу освіту без ЗНО можливо
  Чимало абітурієнтів склали ЗНО і мають змогу вступити до вишів,  але,  що робити тим,  хто не  склав іспити?  Сьогодні більшість абітурієнтів стурбовані цим питанням, але хвилюватися нема чого.  Бо на сьогоднішній день є можливість отримати вищу  освіту без атестата ЗНО. Журналісти  Освітнього порталу «Педагогічна преса» дізнались які, на сьогодні, університети приймають абітурієнтів до себе на навчання. […]
 •  Від 1 вересня сімейна освіта буде доступна кожному
  Сімейна освіта для школярів стане доступною від 1 вересня. Таке нововедення запровадило Міністерство освіти, а зараз відповідне положення на ухваленні в інших міністерствах.  Перейти на сімейну освіту зможуть всі охочі, достатньо буде лише написати заяву, а тому в МОН, з нового навчального року чекають на значне збільшення хоумскулерів. Сьогодні таких дітей в Україні 54 тисячі. Як зробити такий перехід […]
 • Вступна кампанія-2019.  Відеоінструкція щодо роботи з електронним кабінетом
  21 червня 2019 року, на сайті МОН розміщено текстову та відеоінструкцію щодо роботи з електронним кабінетом. Ознайомившись із ними, вступники дізнаються про особливості створення і наповнення кабінету, вибір конкурсних пропозицій та подачу електронних заяв. Реєстрація кабінетів розпочнеться 1 липня на сайті https://ez.osvitavsim.org.ua/ В інструкції звертають увагу, що під час введення даних вступникам потрібно вказувати ту адресу електронної пошти, до якої […]
 • Молодіжна збірна України стала чемпіоном світу з футболу
  Збірна України вперше  завоювала титул чемпіона світу з футболу серед молодіжних команд. У фінальному поєдинку “синьо-жовті” обіграли збірну Південної Кореї – 3:1. Цього року чемпіонат світу приймала Польща. Саме там, 15 липня збірна України вперше в своїй історії виграла цей трофей. Молоді футболісти, віком до 20 років, незважаючи на всі труднощі і проблеми зі складом […]
 • Випускний-2019: аеропорт замість ресторану
  Випускний – одне з небагатьох свят у житті, яке з нетерпінням чекають і школярі, і батьки, і вчителі. Тому українські школи звикли святкувати цей день «на широку ногу». На відміну від попередніх років, цьогоріч українські школи можуть самостійно обрати дату випускного – з 24 травня до 26 червня. Як і де святкувати – вирішують школярі разом […]

Календар